Czytasz: Mysłowice stały się stolicą siatkówki

Mysłowice stały się stolicą siatkówki

Nie przeszkadza im słońce świecące prosto w oczy ani parzący stopy piasek. Siatkarze pokazują klasę. W mysłowickim Parku Słupna rozpoczęły się Orlen Mistrzostwa Polski.

Jak podkreślają przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Mysłowic jako stolicy tego sportu nikomu nie trzeba przedstawiać. To tutaj przez wiele lat gościł turniej FIVB World Tour, a przez dwa lata z rzędu (w 2013 i 2014 roku) miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej U23.

W tym roku na boiska w Parku Słupna zawitały najlepsze polskie pary męskie i żeńskie, które rywalizować będą o tytuł mistrzów kraju.

- W Orlen Mistrzostwach Polski uczestniczyć będą najlepsze biało-czerwone duety eksportowe, które w chwili obecnej walczą w Mistrzostwach Świata w Wiedniu – mówią w ŚZPS. I dodają: mysłowicki turniej będzie dla nich zatem pierwszym po światowym czempionacie sprawdzianem na rodzimym podwórku. W piątek rozpoczęły się pierwsze mecze.

Kinga Kołosińska gra w parze z Jagodą Gruszczyńską, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, a Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem. Pretendentów do medali będzie jeszcze więcej. Rozgrywki potrwają do niedzieli.

- Kibicom obiecujemy niesamowite emocje i zapraszamy do Mysłowic! - mówi Sławomir Pawlak, prezes klubu Silesia Volley, który organizuje turniej.

fot: Mateusz Rzońca

Czytaj więcej