Czytasz: Mysłowice: miasto wesprze mieszkańców w leczeniu otyłości

Mysłowice: miasto wesprze mieszkańców w leczeniu otyłości

Odbędą się konsultacje z dietetykiem, lekarzem, trenerem i rehabilitantem. Do tego bezpłatny karnet na basen i do klubu fitness. Miasto będzie wspierać swoich mieszkańców w walce z dodatkowymi kilogramami.

Program, do którego nabór rusza w maju, jest adresowany do mieszkańców miasta w wieku od 35 do 60 lat, którzy mają potwierdzoną otyłość. Jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych wśród uczestników projektu. Ponadto, zwiększenie ich aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków przepływu i wymiany informacji oraz doświadczeń związanych z trudnościami, z którymi na co dzień spotykają się osoby z otyłością.

Ograniczona liczba osób 

Jak informuje Urząd Miasta, w programie weźmie udział nie mniej niż 10, a nie więcej niż 20 osób. Planowane jest stworzenie dla nich jednej lub dwóch grup wsparcia. Pierwszym etapem będą indywidualne konsultacje dietetyczne, obejmujące przeprowadzenie wywiadu, ułożenie ogólnego indywidualnego planu żywieniowego, diety na co najmniej 7 dni oraz wykonanie analizy składu ciała.

W ramach planowanych działań przewiduje się przeprowadzenie spotkań grup wsparcia, podczas których uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Wśród tematów spotkań będą m.in. normy żywienia, zasady prawidłowego żywienia, substancje i środki dodawane do żywności, zasady czytania etykiet na produktach spożywczych oraz choroby żywieniowozależne.

>> DIETA BEZ EFEKTU JO-JO <<

Program przewiduje również zajęcia nordic walking oraz grupowe spotkania z trenerem, który doradzi, jak dobierać ćwiczenia i jak ćwiczyć, żeby schudnąć. Każdy uczestnik otrzyma karnet wejść na basen oraz do klubu fitness. W ramach treningów interpersonalnych przewiduje się stworzenie indywidualnego planu treningowego dla każdego uczestnika. Odbędą się też warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy będą mogli we własnym gronie omówić swoje doświadczenia i problemy związane ze zdrowym gotowaniem.

>> ŚWIĘTA PEŁNE SŁODYCZY. JAK NIE UTYĆ? <<

Na program "Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością" Urząd Miasta Mysłowice zdobył środki w konkursie Ministerstwa Zdrowia. Dotacja z resortu to ponad 48 tys. zł.

Czytaj więcej