Czytasz: Mysłowice: Areszt dla sprawcy rozboju

Mysłowice: Areszt dla sprawcy rozboju

Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 24-latka z Mysłowic.

Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 24-latka z Mysłowic, który w listopadzie napadł na 45-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 12 listopada, w jednej z dzielnic w centrum Mysłowic. Policjanci zostali wówczas powiadomieni, że 45-letni mieszkaniec miasta został na ulicy Katowickiej zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Kiedy wracał do domu, poczuł silne uderzenie w głowę, a chwilę później był bity po całym ciele. Gdy sprawca doprowadził ofiarę do stanu bezbronności, ukradł jej telefon oraz pieniądze.

Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policją. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, kryminalni z mysłowickiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. W wyniku pracy operacyjnej, stróże prawa ustalili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nimi 24-letni mieszkaniec Mysłowic.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Wczoraj na wniosek prokuratora i kryminalnych sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej