Czytasz: Muzyka, zamek i magia świetlnego lasu

Muzyka, zamek i magia świetlnego lasu

W miniony weekend Racibórz zmienił się w polską stolicę muzyki elektronicznej.

INTRO Festival w Raciborzu

Na scenie pojawiły się czołowi artyści i wschodzące gwiazdy gatunku. Zabytkowa kaplica i plenery wokół zamku stały się wielowymiarową sceną dla niezwykłych spektakli świetlnych. Niespodziankę przygotowali między innymi designerzy z Zabrza, którzy przemienili nadodrzańskie bulwary w hipnotyczny las światła. 

INTRO to festiwal muzyki, światła i różnorodności sztuk. Zderzenie klimatu miejsca z nowoczesną technologią, mappingiem 3D, w akompaniamencie wyszukanego elektronicznego brzmienia. INTRO to mieszanka, które dotyka wszystkich zmysłów. W tym roku na scenie pojawiło się blisko 50 wyselekcjonowanych artystów z całego świata m.in. VITALIC, APPARAT Dj, HVOB RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA, czy PRESIDENT BONGO i wielu innych. Tłumy pod sceną podczas obu festiwalowych dni to znak, że konwencja wydarzenia i jego poziom ma już swoich fanów.

Nie tylko muzyka

INTRO to gratka przede wszystkim dla fanów muzyki elektronicznej, ale nie tylko.

Chcemy, aby INTRO był wydarzeniem kultowym, niebanalnym i doświadczeniem na wielu płaszczyznach. Mamy feedback od uczestników festiwalu, że tak właśnie jest. Poza tym udaje się zaangażować mieszkańców Raciborza. Park Światła oraz scena na plaży przyciągała ludzi w różnym wieku, w tym rodziny z dziećmi, dla których atrakcją było podziwianie interaktywnych instalacji – podsumowuje Odyseusz Olbiński Dyrektor Festiwalu.

Przyczajony renifer, ukryty smok

Tajemniczy i mroczny las stał się scenerią rodem z futurystycznej bajki. Świetlna sadzawka - labirynt osnuta wokół zabytkowego drzewostanu hipnotyzowała przechodniów i wciągała do środka. Magię tworzyły też obrysowane światłem kontury drzew i kule światła osadzone przy pniach. Wysoko nad głowami przechodniów stado reniferów wspinało się po konarach drzew. Murów zamku strzegł gigantyczny, bajkowy smok. W projektach iluminacji przeplatały się marzenia senne i sceny z baśni. Niecodzienne zjawiska wywoływały zdumienie, ale współgrały z elektronicznym brzmieniem tworząc wyjątkowy klimat festiwalowej nocy.

- Poprzez nasz projekt podjęliśmy grę z konwencją. Chcieliśmy pokazać, że iluminacje świetlne kojarzone zwykle ze świątecznymi dekoracjami mogą opowiadać wiele historii. Tym zajmujemy się na co dzień realizując spektakularne projekty na całym świecie – wyjaśnia Agnieszka Sawicka współwłaściciel IPB Decoration. 

Zabrzańska IPB Decoration ma na swoim koncie realizacje aranżacji świetlnych w 55 krajach na całym świecie. Projekty iluminacji wykonywane w Zabrzu, ozdabiają obiekty handlowe w Dubaju, przestrzenie miejskie w Kolumbii, Moskwie i wielu innych. Inspiracją zawsze jest klimat miejsca, wydarzenia i ludzie, których skupia.

IPB Decoration od 25 lat tworzy aranżacje "malowane światłem". Poprzez projekty iluminacji, dekoracji i spektakli świetlnych opowiadamy wyjątkowe historie, wzbudzamy niezapomniane emocje. Jesteśmy obecni już w 55 krajach na wszystkich kontynentach. Dla naszych Klientów jesteśmy partnerami w realizacji strategii marketingowych miejsc i obiektów. Sprawiamy, że miasta ożywają i nabierają odświętnego wymiaru, galerie handlowe są chętniej odwiedzane, a eventy nabierają prestiżu.