Czytasz: Muzyczny protest #AirAid

Muzyczny protest #AirAid

Dziesięciu artystów, dziesięć koncertów, dziesięć minut... W piątkowe popołudnie rusza akcja #AirAid. Sprzeciw wobec problemu niskiej emisji.

Artyści i aktywiście miejscy, ludzie którym nie jest obojętne to, czym oddychamy i czym palimy w piecach, postanowiło wyrazić swój sprzeciw. Sprzeciw wobec braku świadomości społecznej, wobec opieszałości władz i instytucji publicznych, sprzeciw wobec prawa, które dopuszcza do obiegu rynkowego paliwa stałe o niskiej jakości. 

Dziesięciu ludzi, w dziesięciu punktach miasta zagra, zaprezentuje swoją twórczość, a towarzyszący im wolontariusze i aktywiści, postarają się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, przekując im informacje na temat  dbania o środowisko i własne zdrowie.

To nasz współny problem i tylko razem możemy z nim walczyć.

Katowice znajdują się na 19 miejscu, wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Nie o samo miasto jednak walczą ludzie zamieszani w AirAid, a o cały region. Każda osoba, która zrozumie, że należy z problemem walczyć i zacznie to robić, jest na wagę złota.

Akcję organizują wspólnie: Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych, Fundacja Napraw Sobie Miasto i Katowicki Alarm Smogowy. Inicjatywę wspiera Instytucja Katowice Miasto Ogrodów.