Czytasz: Polscy muzycy zatrzymani ws. porwania kobiety

Polscy muzycy zatrzymani ws. porwania kobiety

Muzycy metalowego zespołu Decapitated zostali zatrzymani.

Są podejrzani o porwanie fanki po jednym ze swoich koncertów. Muzycy metalowego zespołu Decapitated zostali zatrzymani w mieście Santa Ana (Kalifornia, USA) - informuje "The Spokesman-Review".

Policja zatrzymała czterech członków zespołu Decapitated, którzy obecnie czekają w więzieniu w hrabstwie Los Angeles. Stamtąd mają zostać odesłani do Spokane. To właśnie po koncercie w tym mieście miała zostać uprowadzona fanka. Do zdarzenia miało dojść 31 sierpnia, kobieta zgłosiła porwanie na policję 1 września.

Zespół Decapitated oficjalnie nie odniósł się do podejrzeń. Na społecznościowych profilach nie ma informacji na ten temat, w komentarzach zaniepokojenie wyrażają jednak fani Decapitated. Nie dowierzają jednak porwaniu.

Sprawę skomentował natomiast obrońca muzyków. - Mamy świadków, którzy potwierdzą, że kobieta sama przyszła odwiedzić muzyków, a następnie opuściła ich towarzystwo z własnej woli i nie było żadnych problemów - powiedział Steve Graham dla "The Spokesman-Review".

fot. Facebook/Decapitated

Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza.

Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło.

Czytaj więcej