Czytasz: Muzycy słynnego polskiego zespołu podejrzani o gwałt zbiorowy!

Muzycy słynnego polskiego zespołu podejrzani o gwałt zbiorowy!

Pojawiły się nowe informacje w sprawie polskiego zespołu Decapitated! Pisaliśmy o zatrzymaniu muzyków po jednym z koncertów w USA.

Muzycy metalowego zespołu Decapitated zostali zatrzymani w mieście Santa Ana (Kalifornia, USA) - poinformował "The Spokesman-Review". Na początku byli odejrzani o porwanie fanki po jednym ze swoich koncertów. 

   CZYTAJ TAKŻE: POLSCY MUZYCY ZATRZYMANI WS. PORWANIA KOBIETY

 "The Spokesman Review" opisał całe zajście, bazując na zeznaniach kobiety, która zgłosiła sprawę na policji. Z dokumentów sądowych, które dotarły do mediów wynika, że wszystkim czterem członkom Decapitated postawione zarzuty gwałtu.  Zatrzymani w związku ze sprawą zostali czterej Polacy: 27-letni Michał M., 35-letni Wacław J., 31-letni Rafał P. i 30-letni Hubert W.

Według akt sądowych, do których dotarli zagraniczni dziennikarze po koncercie Decapitated w Spokane, fanki zespołu chciały zrobić sobie zdjęcie z perkusistą zespołu. Polscy muzycy zaprosili je do autobusu. Kobiety mówiły, że kiedy skończyły rozmowy z członkami Decapitated, zostały zaproszone do picia alkoholu w autobusie. Według relacji poszkodowanej kobiety, to właśnie wtedy doszło do gwałtu. 

 

 

W "The Spokesman Review" pojawiły się także zeznania muzyków Decapitated, którzy zostali przesłuchani w czwartek. Perkusista Michał Ł. zeznał, że nie rozpoznaje pokazanych mu na zdjęciach dziewcząt w rozmowie z policją powiedział, że nie będzie zeznawać dopóki nie dostanie tłumacza. Gitarzysta Wacław K. przyznał, że widział jak Rafał P. (wokalista) i Hubert W. (basista) uprawiali seks w autobusie, jednak sam nie przyznał się do winy i zgodził się na pobranie próbki DNA. Rafał P. zeznał, że w autobusie odbywała się impreza, i że obie kobiety były na niej obecne. Odmówił badania próbki DNA. Basista dodał, że kobiety były w autobusie, jednak sam nie widział dokładnie, co się działo. Dodał, że nikt nie był zmuszany do wejścia do autobusu.

 

Na stronie zespołu wciąż nie ma oficjalnego komentarza w tej sprawie. 

Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza.

Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło.

Czytaj więcej