Czytasz: Mutlimedialna strzelnica dla policji

Mutlimedialna strzelnica dla policji

Ponad 100 różnych scenariuszy interwencji z użyciem broni mogą trenować policjanci w uruchomionej w Wodzisławiu Śląskim multimedialnej strzelnicy laserowej.

Dzięki trzem panoramicznym ekranom policjanci mogą ćwiczyć indywidualnie lub grupowo.
Profesjonalny trenażer strzelecki to nowość na wyposażeniu jednostek policji. Komenda w Wodzisławiu Śląskim jako pierwsza testuje tego typu sprzęt.

Jego zakup został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Obiekt z pewnością pozwoli im na doskonalenie umiejętności strzeleckich w ramach szkoleń z taktyk i technik interwencji – mówią policjanci.

Strzelnica została wyposażona w trzy panoramiczne ekrany o wymiarach 200 na 150 cm oraz interaktywny stymulator strzelecki Striker – czyli symulację torów na strzelnicy do celów statycznych i ruchomych dla co najmniej czterech osób jednocześnie. Do treningu używane są profesjonalne repliki broni krótkiej - pistolety jak glock 17 i walther P99 - raz długiej - pistolet maszynowy MP5 czy kałasznikow.

Inaczej niż na tradycyjnej strzelnicy, dzięki systemowi optycznej kontroli pozycji strzelca, policjant musi wykonywać ruchy w lewo i w prawo całym swoim ciałem oraz czasem schylić się, aby oddać celny strzał.

System oferuje zarówno możliwość indywidualnego, jak i zbiorowego strzelania. Oprogramowanie pozwala na ponad 100 konfiguracji scenariuszy - łącznie około 300 scen. Program zapewnia możliwość organizacji turniejów strzeleckich, gdzie system automatycznie zlicza trafienia do celu, przedstawiając je w formach tabelarycznych. 

Czytaj więcej