Czytasz: "Murem za Owsiakiem". Mieszkańcy woj. śląskiego nie chcą, by Jerzy Owsiak rezygnował z WOŚP

"Murem za Owsiakiem". Mieszkańcy woj. śląskiego nie chcą, by Jerzy Owsiak rezygnował z WOŚP

W wielu śląskich miastach organizowane są akcje wyrażające poparcie dla dotychczasowych działań podejmowanych przez Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak tuż po podaniu wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP. 

– Osobiście rezygnuję z funkcji szefa fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią. – stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji Jerzy Owsiak. 

W obronie Jerzego Owsiaka już po chwili stanęli nie tylko politycy, dziennikarze czy artyści, ale także internauci.  "Murem za Owsiakiem" – takie hasło jest od poniedziałku jednym z najczęściej używanych w polskich mediach społecznościowych. W taki sposób internauci chcą okazać wsparcie dla twórcy i szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Wiele osób ma nadzieję, że Owsiak zmieni decyzję.

Miasta w woj. śląskim "MUREM ZA OWSIAKIEM"

"Murem za Owsiakiem" to spontaniczna akcja, która została zainicjowana w internecie krótko po rezygnacji szefa WOŚP.  Do ogólnopolskiego wydarzenia przyłączają się także miasta w woj.śląskim, które zapowiedziały organizację happeningów w różnych miejscach i w różnym czasie. Są wśród nich Katowice, Rybnik, Częstochowa, Piekary Śląskie oraz Myszków.

W Katowicach akcje poparcia zaplanowano na niedzielę, 27 stycznia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 na katowickim Rynku. Za jego organizacją stoi Stowarzyszenie Klucz Stop Społecznym Wykluczeniom oraz Anna Mazur. Twórcy akcji apelują, aby zabrać ze sobą lampiony, świeczki, czerwone balony oraz zimne ognie. 

– Niech każdy weźmie to, co może. Pokażmy, że jesteśmy z WOŚP i Jurkiem. Jesteśmy mu to winni, bo Jurek zrobił dla nas dużo, dużo więcej! – informują organizatorzy wydarzenia. 

Harmonogram spotkań w Woj. śląskim

Już jutro, 19 stycznia, "Murem za Owsiakiem" staną mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Spotkanie odbędzie się przed Pałacem Kultury o godzinie 11.30. Będzie to czas szczególny, ponieważ właśnie w sobotę odbędzie się  pogrzeb Pawła Adamowicza. 

Myszków przyłącza się do akcji "Murem za Owsiakiem" w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 20. Przed Miejskim Domem Kultury w Myszkowie odbędzie się specjalne spotkanie. Tego typu inicjatywa powstała również w Piekarach Śląskich. Akcja “Piekary Murem za Owsiakiem” zorganizowana zostanie w najbliższą niedzielę, 20 stycznia, o godzinie 15.00 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. 

W Rybniku spotkanie będzie miało miejsce 27 stycznia o godzinie 17.00. Uczestnicy spotkają się na rybnickim rynku, gdzie będą mogli wyrazić swoje poparcie dla Owsiaka. W Częstochowie akcja odbędzie się również 27 stycznia o godz. 16.40 na  placu Biegańskiego 39. Podczas spotkania uczestnicy zrobią m.in. zdjęcia z czerwonymi balonami. 

Czytaj więcej