Czytasz: Murapol wybuduje kolejne kamienice w Siewierzu

Murapol wybuduje kolejne kamienice w Siewierzu

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę na zakup działki o powierzchni ok. 4 ha położonej w Siewierzu za kwotę 9,6 mln zł netto.

Na nabywanym gruncie grupa planuje rozbudowę inwestycji Murapol Siewierz Jeziorna, która powstaje w ramach zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna.

Na zakontraktowanym terenie zostanie wybudowanych 447 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 16 tys. mkw. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców zostanie postawionych 740 miejsc postojowych.

Wizualizacje 1. etapu Murapol Siewierz Jeziorna:

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 31 grudnia 2020 roku, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. po uzyskaniu przez Grupę Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę zaplanowanego na nim projektu deweloperskiego.

- Podejmując decyzję o zaangażowaniu się w budowanie zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna kierowaliśmy się chęcią partycypowania w realizacji unikatowego w skali Polski przedsięwzięcia urbanistycznego. Wdrożenie do koncepcji zrównoważonej dzielnicy najlepszych zagranicznych wzorców nowej urbanistyki, pozwoliło stworzyć model „submiasta”, atrakcyjnego wizualnie, ale i zapewniającego przyjazne przestrzenie publiczne.

Zarówno architektura, jak i połączenie funkcji mieszkalnych, z powierzchniami biurowymi oraz terenami rekreacyjnymi stanowią interesującą ofertę mieszkaniową, o czym świadczy zainteresowanie lokalami w ramach pierwszego etapu Murapol Siewierz Jeziorna - mówi Michał Sapota, prezes Zarządu Murapol S.A.

Grupa Murapol w ramach projektu Murapol Siewierz Jeziorna oddała do dyspozycji mieszkańców 52 mieszkania wybudowane w ramach pierwszego etapu projektu. Obecnie Grupa finalizuje przygotowanie drugiego kwartału, w którym przewidziano cztery kamienice ze 133 lokalami mieszkalnymi. Harmonogram tego etapu przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w czerwcu bieżącego roku, a przekazanie kluczy mieszkańcom z końcem 2018 roku.

Poza powyższymi dwoma kwartałami oraz gruntem obecnie nabywanym, Grupa Murapol posiada opcje do pierwszeństwa nabycia kolejnych terenów w tej lokalizacji. Łącznie Grupa Murapol w dzielnicy Siewierz Jeziorna wybuduje kompleks mieszkaniowy liczący ponad 46 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Czytaj więcej