Czytasz: Nowe mieszkania w Katowicach tuż przy Parku Śląskim

Nowe mieszkania w Katowicach tuż przy Parku Śląskim

Mieszkania na piętrach będą posiadały balkony, zaś te na parterze przestronne tarasy.

Grupa Murapol, w ramach segmentu deweloperskiego prowadzonej działalności, sfinalizowała zakup nieruchomości o powierzchni wynoszącej blisko 0,9 ha, zlokalizowanej przy ul. Bytkowskiej w Katowicach, za kwotę ponad 4,5 mln zł netto. Grupa, wraz z nabyciem prawa własności do terenu, uruchomiła sprzedaż zaprojektowanej na nim inwestycji – Murapol Śląskie Ogrody. W ofercie projektu znajdują się kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 8,5 tys. mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców przewidziano także 202 miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej oraz na terenie wokół budynków.

Oferta inwestycji Murapol Śląskie Ogrody obejmuje mieszkania o szerokiej gamie metraży i układów, od 25 metrowych kawalerek, po lokale z czterema pokojami o powierzchni sięgającej 62 mkw., które powstaną w kameralnym, 6-kondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową oraz komórkami lokatorskimi. Mieszkania na piętrach będą posiadały balkony, zaś te na parterze przestronne tarasy.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia projektowa należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem inwestycji budowa rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca br., a przekazanie gotowych mieszkań nabywcom przewidziano na ostatni kwartał 2019 roku.

– Katowice to bardzo atrakcyjny rynek z punktu widzenia prowadzenia działalności deweloperskiej. Jesteśmy obecni na nim już 10 lat i bardzo dobrze znamy preferencje lokalowe mieszkańców, co pozwala nam tworzyć optymalnie dopasowaną do ich oczekiwań ofertę. Wyrazem tego jest zainteresowanie klientów realizowanymi w tym mieście inwestycjami. W pierwszym kwartale 2018 roku w stolicy województwa śląskiego wypracowaliśmy najwyższą, spośród wszystkich naszych krajowych lokalizacji, kontraktację mieszkań - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Murapol Śląskie Ogrody to już nasz trzeci katowicki projekt wprowadzony do sprzedaży w bieżącym roku. Inwestycja posiada bardzo ciekawą lokalizację, której infrastruktura odpowiada na potrzeby zarówno młodych aktywnych osób, rodzin z dziećmi, a także seniorów – dodaje Nikodem Iskra.

Ulica Bytkowska, przy której powstanie inwestycja Murapol Śląskie Ogrody, jest położona tuż przy Parku Śląskim, na pograniczu Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Dojazd do centrum każdego z tych miast zajmuje zaledwie 10 minut. W pobliżu zlokalizowane są liczne przystanki miejskiej komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz główna arteria łącząca miasta konurbacji górnośląskiej – Trasa Średnicowa. Oprócz bogatej infrastruktury rekreacyjnej, m.in. wesołego miasteczka, ogrodu zoologicznego, planetarium, Stadionu Śląskiego i wielu innych atrakcji, w okolicy znajdują się także liczne obiekty handlowo-usługowe, placówki medyczne i edukacyjne, w tym Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Tylko od początku bieżącego roku Murapol zaoferował mieszkańcom Katowic blisko 740 mieszkań. Poza projektem Murapol Śląskie Ogrody, Grupa wprowadziła do sprzedaży mieszkania w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Nowy Bażantów przy ul. Bażantów oraz w nowej inwestycji - Murapol Apartamenty Trzy Stawy przy ul. Granicznej, będącej projektem klasy premium. Obecnie Grupa przygotowuje kolejne etapy już realizowanych projektów, a także zupełnie nowe inwestycje, w ramach których powstanie ponad 2,3 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 98 tys. mkw. W ciągu dziesięciu lat obecności na rynku mieszkaniowym Katowic Grupa Murapol zrealizowała trzyetapową inwestycję Mała Skandynawia, wieloetapowy kompleks mieszkaniowy Murapol Bażantów oraz pierwszy etap projektu Murapol Nowy Bażantów, w których łącznie zamieszkało ponad 3,3 tys. katowiczan.