Czytasz: MSWiA o sytuacji pogodowej: wszystko pod kontrolą

MSWiA o sytuacji pogodowej: wszystko pod kontrolą

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w piątek odbierze meldunki służb na temat stanu przygotowań do ewentualnej akcji w związku z pogodą.

Zapewnił jednocześnie, że sytuacja jest pod kontrolą.

Błaszczak powiedział w radiowej Trójce, że w piątek odbędzie się odprawa z Komendantem Głównym PSP, komendantami wojewódzkimi PSP z czterech województw i wojewodami. Chodzi o woj. śląskie, dolnośląskie, małopolskie i opolskie.

 - Odbiorę meldunki służb na temat stanu przygotowań do ewentualnej akcji ratunkowej. Służby są przygotowane do tego, by nieść pomoc mieszkańcom. Są przekroczone stany wód, szczególnie w województwie śląskim, ale sytuacja jest pod kontrola - podkreślił Błaszczak.

IMiGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw w Polsce. Według ostatnich danych Instytutu deszcz pada w całym kraju.

W czwartek pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił starosta częstochowski na terenie 5 gmin: Kamienica Polska, Poczesna, Mstów, Kłomnice i Kruszyna z powodu wysokiego stanu wody Warty. Śląskie rzeki przekroczyły w wielu miejscach stany ostrzegawcze, w jednym – alarmowy. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił również prezydent Oświęcimia.

Czytaj więcej