Silesion.PL

serwis informacyjny

MŚ U 18 juniorek – kadra gotowa do walki o awans

Miasto Katowice i PZHL zapewniły nam idealne warunki przygotowań. Mamy wszystko, czego chcemy. Skupiamy się naprawdę tylko na treningu i zbliżającym się turnieju. Pod tym względem jest fenomenalnie – powiedział trener kadry juniorek Tomasz Kowalczyk przed startującymi 2 stycznia w Katowicach MŚ Dywizji 1B. Rok temu nasz zespół zajął w mistrzostwach czwarte miejsce. –

Teraz liczymy na złoto i na awans – stwierdziła krótko kapitan zespołu Wiktoria Sikorska, podczas poniedziałkowego (30.12) briefingu prasowego na Jantorze.

Przypomnijmy, że nasz zespół zagra z Norwegią (2 stycznia), Austrią (3 stycznia), Koreą Południową (5 stycznia), Chinami (7 stycznia) i na zakończenie z Wielką Brytanią (8 stycznia). Wszystkie te spotkania rozpoczną się na lodowisku w Katowicach Janowie o godz. 20.00. Cały turniej będzie oczywiście transmitowany na naszej telewizyjnej platformie internetowej polskihokej.tv.

Trzeba walczyć, bo ten awans łatwo nam nie przyjdzie. Fajnie by było, gdyby dopisali kibice, bo atmosfera jest wtedy lepsza do gry – zaznaczyła obchodząca właśnie w poniedziałek 15-te urodziny Julia Zielińska. Dla grającej obecnie w fińskim Kiekko-Espoo zawodniczki Jantor nie ma tajemnic.- Tu zaczynałam swoją przygodę z hokejem – stwierdziła z uśmiechem.

Nasza kadra pozostała praktycznie bez zmian w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami, gdzie mieliśmy najmłodszy zespół. Za faworytów katowickich uchodzi spadkowicz Austria i mocna zawsze Norwegia. 

My jesteśmy gotowi. Dziewczyny naprawdę dobrze przepracowały okres przygotowawczy. Nie ma żadnych kontuzji,atmosfera w drużynie jest super. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu – przyznał trener Kowalczyk.Kadrowiczki spędzą w tym roku Sylwestra w mało wystrzałowy sposób.

– Cóż, będziemy wszyscy razem w hotelu. Pewnie zorganizujemy integracyjne zabawy, ale nie na lodzie, zobaczymy jakiś film i pójdziemy spać. Szampan może być oczywiście tylko bezalkoholowy – podsumował trener Tomasz Kowalczyk.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author