Silesion.PL

serwis informacyjny

MPKocha sport i zachęca do TranSPORTu

Zachęcanie mieszkańców do aktywności fizycznej i komunikacji miejskiej, czyli do „TranSPORTu”. To tylko jeden z celów porozumienia podpisanego w środę (tj. 19.05) przez MPK Wrocław i dziesięć klubów sportowych. W tym gronie nie mogło zabraknąć eWinner Gwardii Wrocław.

Do porozumienia przystąpiły kluby: piłkarski Śląsk Wrocław, WTS Sparta Wrocław, Gwardia Wrocław, MKS Juvenia Wrocław, Panthers Wrocław, Szarża Wrocław, Śląsk Wrocław Basketball, Śląsk Wrocław Handball, Ślęza Wrocław i Volley Wrocław.

MPK chce nie tylko przewozić mieszkańców miasta, ale również pełniej angażować się w jego życie – także to sportowe. Spółka mocno zacieśni, i tak już dobrze układającą się, współpracę z licznymi wrocławskimi drużynami. Porozumienie w tej sprawie zawarto na Stadionie Wrocław – w miejscu, w którym zaledwie parę dni temu piłkarski Śląsk wywalczył awans do europejskich pucharów.

To nie przypadek, że taki dokument podpisano właśnie teraz. Na całym świecie, z uwagi na pandemię, mniej się ruszamy i rzadziej uprawiamy sport. Nie mogliśmy też podejmować niektórych aktywności fizycznych, np. chodzić na siłownię. Dlatego MPK oraz wrocławskie kluby sportowe chcą przypomnieć mieszkańcom o tym, jak ważny jest ruch.

– Bardzo mnie cieszy, że tak wiele klubów sportowych chce współpracować z MPK Wrocław, bo MPKocha sport. Razem z nimi tworzymy mocną „jedenastkę”, której przyświeca ważny cel: „TranSPORT”, czyli popularyzacja aktywności fizycznej i transportu zbiorowego. Dzięki pierwszemu zadbamy o zdrowie wrocławian, dzięki drugiemu – o zdrowie naszej planety. Już od dawna współdziałamy z naszymi sportowymi partnerami. Wspieramy ich m.in. w dni meczowe. Dowozimy ich kibiców na miejsca spotkań i bezpiecznie rozwozimy ich do domów. Dzisiejszy list pozwoli nam na rozwijanie tej współpracy, w trosce o zdrowie mieszkańców Wrocławia – mówi prezes spółki MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Mieszkańcy Wrocławia mogą się spodziewać kampanii społecznych i edukacyjnych. Ważne, że w takie akcje zaangażowane są również wrocławskie kluby sportowe.

 To na pewno istotne, że mogliśmy się tu spotkać i wspólnie podpisać dokument, który dodatkowo zacieśni naszą współpracę z MPK Wrocław. Współpraca z tym partnerem bardzo dobrze się nam układa i liczę, że teraz, kiedy – mam nadzieję – kibice wrócą jesienią na trybuny Orbity, ponownie będą mogli bezpiecznie dotrzeć z każdego zakątka Wrocławia na siatkarskie widowisko. Oczywiście współpraca z MPK to nie tylko sama komunikacja, ale też wiele innych aktywności, chociażby nasza obecność na miejskim taborze, co również cieszy. Oby jak najwięcej takich owocnych działań. Zwłaszcza, że sportowo tworzymy jedno wielkie wrocławskie spoiwo – komentuje prezes eWinner Gwardii, Łukasz Tobys.

Sygnatariuszami porozumienia byli: Wojciech Bochnak (piłkarski Śląsk Wrocław); Andrzej Rusko (WTS Sparta); Łukasz Tobys (eWinner Gwardia Wrocław); Sławomir Kownacki (Juvenia Wrocław); Michał Latoś (Panthers Wrocław); Adrian Kocur (Szarża Wrocław); Michał Lizak (Śląsk Wrocław Basketball); Paweł Rybczak (Śląsk Wrocław Handball); Paweł Malczewski (Ślęza Wrocław); Jacek Grabowski (Volley Wrocław).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023