Czytasz: Może trafić do więzienia za znieważenie policjantów

Może trafić do więzienia za znieważenie policjantów

Zatrzymana awanturniczka to 30-letnia mieszkanka Raciborza.

Raciborscy policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Raciborza, która podczas interwencji znieważyła mundurowych. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Mickiewicza dwie kobiety awanturują się i używają słów wulgarnych w miejscu publicznym i natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci z patrolu interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie.

Czytaj także: Nie zatrzymał się do kontroli, może spędzić 10 lat za kratami

W trakcie interwencji jedna z kobiet na widok mundurowych zaczęła zachowywać się agresywnie i nie reagowała na wydawane polecenia. Kilka powtórzonych obraźliwych słów wypowiedzianych w stosunku do policjantów wystarczyło, aby policjanci podjęli decyzję o jej zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki. 

Zatrzymana awanturniczka to 30-letnia mieszkanka Raciborza. Teraz agresywnej i znieważającej raciborskich stróżów prawa 30-latce grozi nawet rok pobytu w więzieniu.  

Art. 226

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Czytaj więcej