Czytasz: Wąsaty uniwersytet
Rusza akcja Movember na Uniwersytecie Ekonomicznym!

Już dziś o godzinie 9 rusza akcja Movember na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich mężczyzn – nie tylko studentów – do budynku CNTI na badania USG i spotkania ze specjalistami zajmującymi się męskim zdrowiem.

Co muszę zrobić, aby wziąć udział?

Wydarzenie potrwa 2 dni: 28 i 29 listopada (wtorek i środa). Aby skorzystać z badania USG jąder wystarczy spełnić trzy warunki:

1. Zjawić się w budynku CNTI UE Katowice (ul. Bogucicka 5) w godzinach 9:00-14:00 lub 15:00-18:00.

2. Mieć między 18 a 35 lat.

3. Przy movemberowej wyspie wypełnić formularz zgody na badanie, a następnie wziąć udział w badaniu.

Badanie: ile kosztuje i ile potrwa?

Koszt badania działa na zasadzie „zapłać, ile chcesz”. Pieniądze zebrane przez polskiego organizatora kampanii, Fundację Kapitan Światełko, podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na realizację kampanii Movember Polska i towarzyszących jej wydarzeń.

Samo badanie trwa jedynie około 5 minut. Dzięki niemu mężczyźni będą wiedzieć, jaki jest „stan wyjściowy” ich jąder. Przy niepokojących wynikach będą mogli udać się do specjalisty.

Samobadanie najważniejsze

Podczas wydarzenia panowie mogą odebrać movemberowe zawieszki, które umieszczone w widocznym miejscu np. w łazience, będą przypominać o tym, by regularnie się badać.

Mężczyźni powinni pamiętać, że samobadanie to podstawa! W ten sposób mogą uniknąć poważnych chorób m.in. raka jąder czy nowotworu prostaty. Wielu panom wydaje się, że nie są w grupie ryzyka, a statystyki wykazują, że grupą najbardziej narażoną na zachorowanie na raka jąder są mężczyźni w wieku od 20 do 34 lat!

Panowie zadbajcie o swoje zdrowie!

movember-UE

A tak męski skład Silesiona zabrał głos w sprawie akcji Movember:

 

Czytaj więcej