Czytasz: Motoryzacyjne zakończenie sezonu w Zabrzu

Motoryzacyjne zakończenie sezonu w Zabrzu

Zabrzańskie Zakończenie Sezonu już po raz szósty.

Rozpocznie się 21 października 2017 roku o godz. 15 na placu manewrowym przy ul. Kasprowicza 21. Organizatorem imprezy jest MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni oraz grupa MotoRat Squad.

Po zeszłorocznym sukcesie Sztachety Miglanca tym razem przygotowano… Motoratarmageddon. Nazwa nie jest przypadkowa, w trakcie tworzenia zarysów tego przedsięwzięcia lapsus językowy jednego z instruktorów tak bardzo przywarł do organizatorów, że wręcz byli zmuszeni zastosować go w ostatecznej nazwie.

A czym będzie Motoratarmageddon? To połączenie krótkiego biegu po kilkusetmetrowej trasie z torem przeszkód. Przeszkodami będą zadania typowo motocyklowe. Ile czasu potrzeba na postawienie leżącego motocykla? Jak trudno jest przeprowadzić motocykl po krętym torze… tyłem, i to w alkogoglach? Czy bieg z kanistrami po równoważni jest trudny? Zapisy rozpoczynają się o godz. 15 w dniu imprezy, a sam bieg rozpocznie się o godz. 16.

A wieczorem? Wieczorem uczestnicy będą świętować okres, w którym po zakończonym sezonie większość motocykli trafi do ciepłych garażów. Grać będzie człowiek-orkiestra Arek Frog.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.MotoRat.com.pl, www.Smiercioodporni.pl.

Czytaj więcej