Czytasz: Postanowił zabić, bo nie miał pieniędzy na mercedesa

Postanowił zabić, bo nie miał pieniędzy na mercedesa

Morderstwo w Lesie Murckowskim: zabójca to 18-letni mężczyzna.

Brutalnego morderstwa na 38-latku z Bytomia dokonał 18-latek. Dziś prokuratura potwierdziła zatrzymanie sprawcy zbrodni. Katowicka Gazeta Wyborcza ujawniła szczegóły i okoliczności sprawy.

Morderstwo w Lesie Murckowskim: zabójca 38-latka z Bytomia zatrzymany

Usłyszał już zarzut zabójstwa 

Zatrzymany sprawca to 18-latek, mordu miał dokonać w samochodzie, który chciał kupić od 38-letniego mieszkańca Bytomia. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna przyznał się do zamordowania 38-latka i porzucenia jego ciała w lesie. Usłyszał już też zarzut zabójstwa.

- Zabił, bo chciał pojeździć mercedesem ofiary — twierdzą śledczy. Prokuratura potwierdziła w południe, że motywem zbrodni był rabunek. Marcin Pietraszewski ujawnia, że 38-latek próbował sprzedać luksusowego mercedesa, a 18-latek znalazł jego ofertę na portalu OLX. Chłopak umówił się na jazdę próbną, ale nie miał pieniędzy na taki samochód. Postanowił więc zabić jego właściciela.

Wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego w Lesie Murckowskim mężczyzny są szokujące!

- Zaatakował go nożem w samochodzie, zadał mu kilka ciosów - mówi katowickiej „Wyborczej” osoba znająca kulisy sprawy.

18-latek miał przewieźć zwłoki do Lasu Murckowskiego, gdzie próbował je spalić, jednak było zbyt wilgotno. Mężczyzna porzucił więc ciało zamordowanego w lesie i jeździł samochodem ofiary.

Przypomnijmy: zwłoki 38-latka z Bytomia były zakrwawione, w niektórych miejscach przypalone oraz zapakowane w worek. Sekcja zwłok wykazała, że ofierze podcięto gardło oraz zadano kilka ran kłutych ostrym narzędziem.

Ofiara nie miała przy sobie dokumentów, dlatego jej identyfikacja trwał kilka dni. Do zbrodni doszło 1 listopada około godz. 13. W pobliżu polany biwakowej w Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki mężczyzny - jako pierwszy dowiedział się o tym Silesion.pl. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zwłoki w Lesie Murckowskim w Katowicach odnalazły dwie kobiety, które były na spacerze z psami.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
5 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
7 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.