Czytasz: Postanowił zabić, bo nie miał pieniędzy na mercedesa

Postanowił zabić, bo nie miał pieniędzy na mercedesa

Morderstwo w Lesie Murckowskim: zabójca to 18-letni mężczyzna.

Brutalnego morderstwa na 38-latku z Bytomia dokonał 18-latek. Dziś prokuratura potwierdziła zatrzymanie sprawcy zbrodni. Katowicka Gazeta Wyborcza ujawniła szczegóły i okoliczności sprawy.

Morderstwo w Lesie Murckowskim: zabójca 38-latka z Bytomia zatrzymany

Usłyszał już zarzut zabójstwa 

Zatrzymany sprawca to 18-latek, mordu miał dokonać w samochodzie, który chciał kupić od 38-letniego mieszkańca Bytomia. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna przyznał się do zamordowania 38-latka i porzucenia jego ciała w lesie. Usłyszał już też zarzut zabójstwa.

- Zabił, bo chciał pojeździć mercedesem ofiary — twierdzą śledczy. Prokuratura potwierdziła w południe, że motywem zbrodni był rabunek. Marcin Pietraszewski ujawnia, że 38-latek próbował sprzedać luksusowego mercedesa, a 18-latek znalazł jego ofertę na portalu OLX. Chłopak umówił się na jazdę próbną, ale nie miał pieniędzy na taki samochód. Postanowił więc zabić jego właściciela.

Wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanego w Lesie Murckowskim mężczyzny są szokujące!

- Zaatakował go nożem w samochodzie, zadał mu kilka ciosów - mówi katowickiej „Wyborczej” osoba znająca kulisy sprawy.

18-latek miał przewieźć zwłoki do Lasu Murckowskiego, gdzie próbował je spalić, jednak było zbyt wilgotno. Mężczyzna porzucił więc ciało zamordowanego w lesie i jeździł samochodem ofiary.

Przypomnijmy: zwłoki 38-latka z Bytomia były zakrwawione, w niektórych miejscach przypalone oraz zapakowane w worek. Sekcja zwłok wykazała, że ofierze podcięto gardło oraz zadano kilka ran kłutych ostrym narzędziem.

Ofiara nie miała przy sobie dokumentów, dlatego jej identyfikacja trwał kilka dni. Do zbrodni doszło 1 listopada około godz. 13. W pobliżu polany biwakowej w Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki mężczyzny - jako pierwszy dowiedział się o tym Silesion.pl. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zwłoki w Lesie Murckowskim w Katowicach odnalazły dwie kobiety, które były na spacerze z psami.

Czytaj więcej