Czytasz: Morawiecki sam negocjował wstąpienie Polski do Unii? [MEMY]

Morawiecki sam negocjował wstąpienie Polski do Unii? [MEMY]

Zobacz galerię memów o słowach Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki co prawda był zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, jednak jego słowa "Szanowni państwo, ja sam negocjowałem przystąpienie do UE 20 lat temu, i doskonale wiem, jak w UE negocjuje się najlepsze transakcje." wydają się być lekko przesadzone.

Część komentujących zwraca uwagę, że określenie "sam" w wypowiedzi Mateusza Morawieckiego mogło być po prostu podkreśleniem, że w projekt zaangażowany był osobiście, a nie że jako jedyny go prowadził.

Jego przeciwnicy polityczni podkreślają jednak, że jego rola nie była tak duża, by mógł powiedzieć, że "sam negocjował". Leszek Miller, który podpisał traktat akcesyjny, ostro skomentował słowa Morawieckiego na Twitterze: "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę."

Poseł PO Cezary Tomczyk na Twitterze proponuje sondę: "Co jeszcze poza negocjowaniem wejścia Polski do Unii Europejskiej zrobił dla Ciebie?". Do wyboru są trzy odpowiedzi: "wynalazł żarówkę", "wynalazł koło" i "pierwszy lot w kosmos".

Temat kontrowersyjnych słów premiera podchwycili oczywiście niezawodni internauci.

Zobacz galerię memów o słowach premiera Mateusza Morawieckiego