Czytasz: Morawiecki potwierdza przerażającą praktykę w Sejmie!

Morawiecki potwierdza przerażającą praktykę w Sejmie!

"Nikt z nas nie jest w stanie tego (...) nawet przeczytać...". Sprawdź co mówili goście programu DurczokRacja po wyjściu ze studia.

Zaskakujące wyznanie Kornela Morawieckiego w rozmowie z Silesion.pl! Przy okazji rozmowy o prezydenckich projektach ustaw, wyznaje brutalną prawdę o realiach uchwalania prawa w Polsce. Zdaniem założyciela Solidarności Walczącej, przyjmowane przez posłów ustawy są tak obszerne i zawiłe, że oni sami nie nadążają ich nawet dobrze przeczytać.

Kornel Morawiecki dla Silesion.pl

- W zeszłym roku (...) tych ustaw uchwaliliśmy 35 tysięcy stron. To jest sytuacja, w której praktycznie nikt z nas nie jest w stanie tego ani rozsądzić, ani nawet przeczytać dobrze, bo to są ustawy, które mają odnośniki do innych ustaw (...). Nie dość, że prawnicy są autorami prawa, to jeszcze to prawo interpretują i zwykle interpretują na swoją korzyść - wyznaje Silesion.pl Kornel Morawiecki.

Dowodem na te praktyki ma być kwestia reprywatyzacji w Warszawie. Marszałek senior obawia się jednak, że także ustawy przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę są zbyt szczegółowe.

Grzegorz Długi dla Silesion.pl

Zapisy prezydenckich projektów chwali z kolei poseł Grzegorz Długi i przyznaje, że Andrzej Duda zawarł w nich pomysły klubu Kukiz'15. Jednym z nich jest powołanie izby odwoławczej. Poseł z Katowic zapewnia, że Sąd Najwyższy nie będzie sparaliżowany.

- Nieprawdą jest, że Sąd Najwyższy będzie zapchany. Nie bójmy się tego. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Czekały na nie grupy tzw. pokrzywdzonych - mówi Grzegorz Długi.

Jacek Protasiewicz dla Silesion.pl

Zdaniem posła Jacka Protasiewicza prezydencie weto i przedstawienie przez Andrzeja Dudę własnych projektów jest jawną walką o przywództwo i reakcją na lekceważenie go przez obóz rządzący.

- Chciałbym, żeby chodziło o Polskę. Chciałbym, żeby chodziło o sprawne, lepsze sądownictwo, ale mam wrażenie, że to jest przepychanka o to kto jest ważniejszy w obozie władzy. Prezydent walczy o swoją pozycję w szeroko pojętym obozie władzy - mówi Jacek Protasiewicz.

Czytaj więcej