Czytasz: Morawiecki o Krupie: „Nasz prezydent” [WIDEO]

Morawiecki o Krupie: „Nasz prezydent” [WIDEO]

PiS nie zapomina o Marcinie Krupie. Premier obiecuje nawet pomoc w budowie kolejki linowej na południe.

Urzędujący prezydent Katowic konsekwentnie rezygnuje z obecności na wydarzeniach, na których mógłby zostać zaszufladkowany jako kandydat PiS. Na piątkowej konwencji Marcin Krupa oczywiście się nie pojawił. Jednak wspominał o nim i Jarosław Kaczyński, i premier Mateusz Morawiecki. Ten ostatni zapowiedział wsparcie dla budowy kolejki linowej na południe, gdyby prezydent chciał do tej koncepcji wrócić.

- Nasz prezydent tutaj z Katowic zastanawiał się 4 lata temu - miał taki plan, katowiczanie na pewno pamiętają - żeby zbudować kolejkę linową z południa Katowic do centrum. Potem zrezygnował z tego i dzisiaj zdaje się, że o tramwaju jest mowa. Chcę przypomnieć, że jesteśmy ekspertami od kolejek linowych. Jakby trzeba było wrócić do tych planów, to z prezydentem Krupą na pewno możemy tutaj różne rozwiązania infrastrukturalne zaproponować - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Prezes PiS mówił o konieczności ścisłej współpracy samorządowców z rządem. Jako przykład takiej współpracy podał prezydenta Katowic, Marcin Krupę. Dopiero później wymienił kandydatów PiS na prezydentów Sosnowca, Bielska-Białej i Częstochowy.

- Śląsk musi być nowoczesny, innowacyjny, a jednocześnie odnowiony.Ten projekt, który częścią wielkiego polskiego projektu, musi być realizowany przy poparciu wszystkich. Wszystkich uczciwych Polaków, wszystkich uczciwych polskich Ślązaków. Stąd poparcie także dla tych kandydatów na prezydentów, którzy nie są członkami Prawa i Sprawiedliwości. Choćby dla pana prezydenta Krupy. To jest takie szerokie pójście w kierunku ludzi, którzy chcą po prostu dobra dla Śląska i dla Polski - mówił Jarosław Kaczyński.

Sam Marcin Krupa podkreśla, że jest bezpartyjnym prezydentem, którego popierają "różne grupy społeczne”. Poparcie Jarosława Kaczyńskiego otrzymał jeszcze na długo przed tym, zanim sam ogłasił swój start w wyborach. Niedawno do tego poparcia PiS dołączył poparcie SLD.

Czytaj więcej