Czytasz: Molestował dzieci na koloniach
Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Prudniku Marcina B., który jest podejrzany o seksualne wykorzystywanie uczestników letniej kolonii w Jarnołtówku.

Według ustaleń śledztwa, do zdarzenia miało dojść latem tego roku podczas kolonii dla dzieci w Jarnołtówku. 43-letni Marcin B. był kierownikiem turnusu. Zdaniem prokuratury, dopuścił się zabronionych czynów seksualnych wobec co najmniej trzech uczestników wypoczynku, którzy mają mniej niż 15 lat. 

"Fakt wykorzystania małoletnich zgłosiła w swoim miejscu zamieszkania mama jednego z poszkodowanych dzieci. Po tym sygnale przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma uczestnikami kolonii. Na tej podstawie Marcinowi B. przedstawiono trzy zarzuty doprowadzenia małoletnich do poddania się innym czynnościom seksualnym" - powiedział PAP szef prudnickiej prokuratury Klaudiusz Juchniewicz. 

Obecnie prokuratura czeka na opinie biegłych pedagogów, psychiatrów i seksuologa. Aresztowany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane Marcinowi B. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

 

autor: Marek Szczepanik

edytor: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Czytaj więcej