Czytasz: Uwaga! Mocno powieje, drogi śliskie

Uwaga! Mocno powieje, drogi śliskie

Kierowcy, o poranku przyda się skrobaczka do szyb.

Lekki przymrozek przywitał nas w środę rano. Temperatura w województwie śląskim spadła zaledwie poniżej zera, ale szyby trzeba było skrobać. W ciągu dnia słupek rtęci w Katowicach sięgnie maksymalnie 4 stopni Celsjusza, ale będzie chłodno.

Odczuwalna temperatura będzie przynajmniej dwa stopnie niższa. Wszystko za sprawą mocnego wiatru. Jak ostrzega katowickie Centrum Zarządzania Kryzysowego, powieje ze średnią prędkością od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z południa.

Nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtuje teraz rozległy niż z frontem atmosferycznym i ośrodkami nad Danią, Wielką Brytanią i Północnym Atlantykiem. Jedynie obszar Hiszpanii jest w zasięgu wyżu znad Azorów. Polska jest pod wpływem niżu znad Danii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego, za którym napływa chłodna, polarna morska masa powietrza.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 7 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, nad morzem do 55 km/h, południowo-zachodni.

 

Czytaj więcej