Czytasz: "Choinki nadziei" dla podopiecznych domów dziecka

"Choinki nadziei" dla podopiecznych domów dziecka

Akcję "Choinki nadziei" rozpoczęła w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna "Arka".

Młodzież przygotowała jasełka, które pokaże podopiecznym domów dziecka i domów pomocy społecznej, wręczając przy tym przystrojone choinki.

- Akcję zainaugurowaliśmy po raz 13. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad 10 tys. osób. W tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią też naturalne choinki podarowane przez leśników – powiedział w poniedziałek prezes fundacji "Arka" Wojciech Owczarz.

W poniedziałkowej inauguracji projektu na bielskim Rynku uczestniczyli uczniowie z miejscowej dwujęzycznej szkoły podstawowej. Przystroili naturalną choinkę ozdobami, które sami przygotowali. Na drzewie zawisły również energooszczędne lampki, zasilane prądem, wytworzonym przez pedałujących na specjalnym rowerze. We wtorek darczyńcy odwiedzą podopiecznych jednego z domów pomocy społecznej w Bielsku-Białej, gdzie zaprezentują przygotowane przez siebie jasełka.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Z jednej strony zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Z drugiej, promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – powiedział Szymon Kułakowski z fundacji "Arka".

Fundacja Ekologiczna "Arka" zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko. Akcję "Choinki nadziei" organizuje wspólnie z Lasami Państwowymi oraz szkołami podstawowymi od 2005 r. (PAP)

autor: Marek Szafrański

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje