Czytasz: O nich będzie jeszcze głośno [ZDJĘCIA, WIDEO]

O nich będzie jeszcze głośno [ZDJĘCIA, WIDEO]

Młode zespoły z Katowic i okolic

26 lipca w Pszczynie zespół Lunatic Stays Eternal (znany wcześniej jako Fuck the People) wystąpił po raz pierwszy pod nową nazwą. Wydarzenie to odbyło się w ramach wspólnej inicjatywy Dzielnica Brzmi Dobrze i Bankowa Street Live.

- Nazwą chcieliśmy nawiązać nostalgicznie do Fuck the People- nowe szaty, ale to dalej dwójka tych samych świrów. Można traktować ją również jako punkowy krzyk w stronę perfekcjonistów- mówi Kacper Kowalczuk, perkusista i wokalista zespołu.

Rockowo-alternatywny duet Igora i Kacpra powstał w 2016r w Katowicach. Swoje brzmienie określają jako brudne, psychodeliczne, potężne, czasami subtelnie melancholijne. Wzorują się na takich zespołach jak np. White Stripes, Tame Impala, The Black Keys czy Death from Above 1979. Po wydaniu debiutanckiej płyty, zespół jest w trakcie intensywnego koncertowania oraz tworzenia nowego materiału. Najbliższy występ odbędzie się 10 sierpnia w Katowice Miasto Ogrodów.

Takich młodych zespołów, chcących pokazać się szerszej publiczności, mamy w okolicy dużo więcej. Pojawiają się na przeglądach kapel studenckich, festiwalach muzycznych czy innych, większych imprezach. Chętnie angażują się w tego typu przedsięwzięcia, bo wiedzą, że rynek jest ogromny. 

Eyelids

Autor: Tomek Langner

Daga i Tom, młody duet z Katowic działający od 2016r. Muzyka jest dla nich dziedziną sztuki, w której nie czują żadnych ograniczeń. Bazą ich twórczości był electro-pop, ale nie bali się wykorzystać elementów z innych gatunków muzycznych oraz innych artystycznych środków wyrazu. Brak edukacyjnego zaplecza nie powstrzymał artystów przed stworzeniem debiutanckiego albumu "Synesthethic", którego premiera już we wrześniu tego roku. W pełni autorski materiał został nagrany domowymi sposobami w mieszkaniu na 18. piętrze jednego z katowickich wieżowców.

26 sierpnia w Drzwiach Zwanych Koniem można będzie posłuchać ich na żywo. 

Niadara

Autor: Adrianna Kochańska

Zespół powstał w Dąbrowie Górniczej w 2016 roku. Styl muzyczny grupy to przede wszystkim rock z naciskiem na funk, a także elementy z innych gatunków, takich jak hip hop i grunge. Obecnie zespół składa się z członków założycieli, wokalisty i basisty Karola Caputy oraz gitarzysty Frankie Baron. 

-Nie możemy grać ciszej, nie możemy nie dać z siebie wszystkiego, co mamy gdy jesteśmy na scenie. Zdecydowanie nie lubimy nie zostawiać niedosytu- komentują muzycy.

Obecnie członkowie zespołu znajdują się w Stanach Zjednoczonych, gdzie występują i szukają inspiracji do kolejnych działań.

Kruk i Pisar

Źródło: Facebook

Sławomir Księżyk i Dominik Pisarski na co dzień pracują oddzielnie. Pierwszy z nich od 8 lat angażuje się w projekty związane z takimi gatunkami jak rap czy metal. Udziela się w zespołach, ale także tworzy własną muzykę. Drugi z nich stawia pierwsze kroki w branży muzycznej.

Ich współpraca zaowocowała płytą "Po latach Mixtape", której premiera miała miejsce w lipcu tego roku. Gościnnie zaśpiewali tam Justyna Knicz oraz Typowy Mirek. Całość zrealizowano w Maxflostudio, a pieczę nad projektem sprawował Dawid Twardowski. Obecnie artyści pracują nad kolejnymi przedsięwzięciami muzycznymi.