Czytasz: Miuosh, Jimek i Smolik zagrają na Stadionie Śląskim!

Miuosh, Jimek i Smolik zagrają na Stadionie Śląskim!

Sala koncertowa na ten projekt to za mało. Czas na stadion.

9 czerwca 2019 roku Stadion Śląski będzie areną kolejnego ambitnego projektu polskich muzyków. Miuosh, Jimek i Smolik zagrają z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia po raz pierwszy otwarła się na muzykę ulicy. Do współpracy przy eksperymentalnym projekcie zaproszono dwie osoby.

Jedną z nich był konsekwentnie budujący swoją pozycję raper z Katowic – Miuosh. Drugą Radzimir „Jimek” Dębski – nietuzinkowy kompozytor wychowany w dużej mierze na muzyce rap. Reszta to historia...

3 lata później, w 2018 roku, Miuosh postanowił wrócić do NOSPR. Jego twórczość zdążyła przez te kilka lat wymknąć się jakimkolwiek ograniczeniom gatunkowym i szufladkom polskiej branży muzycznej. Miał okazję współpracować z najciekawszymi wykonawcami w Polsce – Budką Suflera, Bajmem, Roguckim, Organkiem, T.Love, Myslovitz czy Nosowską.

Do swojego nowego projektu symfonicznego zaprosił najlepszego producenta muzycznego w tym kraju – Smolika. Efekt tej współpracy zaskoczył wszystkich...

Oba te projekty mają kilka wspólnych cech – bilety na nie znikają w rekordowym tempie i spotykają się z rekordowym zainteresowaniem, niosą w sobie niesamowitą jakość, energię i emocje... I najlepiej brzmią na Śląsku.

Czytaj więcej