Czytasz: "To naprawdę szczęście być tutaj artystą"

"To naprawdę szczęście być tutaj artystą"

02:50
Miuosh w rozmowie z Silesion.pl o byciu muzykiem na Śląsku i mieście, które wsłuchuje się w głos artystów.

- Katowice, to naprawdę jest szczęście być tutaj artystą - mówi Miuosh. - To nie jest tak, że ja to mówię, bo Katowice mnie tutaj zaprosiły. Jeżdżę po całym kraju (…) i nikt nie jest w tak komfortowej sytuacji jak wykonawcy w Katowicach w tym momencie - dodaje.


Jakim miejscem powinny być Katowice - Miasto Muzyki za pięć lat? Czy można obronić wartość artystyczną i jednocześnie radzić sobie na rynku? Miuosh w rozmowie z Silesion.pl

Miuosh na Katowice Music Summit

Katowice Music Summit było okazją do spotkania branży muzycznej. Tytuł miasta muzyki ma nie tylko być wizytówką Katowic, ale przede wszystkim inspirować do działania. Zdaniem Miuosha zawsze można zrobić więcej. Wynika to jednak z braku ostatecznych ram, do których wpisywywać mieliby się kolejni artyści

- Gotowe bryły to są bryły mało atrakcyjne, szczególnie w formach płynnych, a takie instytucje są formami płynnymi. Mogą poszerzać swoją działalność, rozkręcać ją, kolorować, nadawać jej co chwilę inne tempo i inny kierunek - mówi Miuosh.

Nie tylko pomoc finansowa

- Miasto Ogrodów wspiera nas mocno także jeśli chodzi o kwestie techniczne, ludzkie, zaplecze i wsparcie. To jest naprawdę przyjemna sprawa - ocenia muzyk.

Miuosh jest właścicielem wytwórni Fundago Records. Zapewnia, że w tworzeniu sztuki wytwórnie mogą być dużym wsparciem dla artystów, którzy nie chcą iść na kompromisy.

- Chodzi o pasję, muzyka jest wartością, sztuka jest wartością, samo wydawnictwo płytowe traktowane jako coś więcej niż produkt, zawsze jest czymś więcej niż produktem - dodaje Miuosh.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
38 minut temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
około 1 godziny temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
2 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
5 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
5 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
6 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.