Czytasz: Miuosh i Smolik wystąpią w NOSPR! Będzie wojna o bilety?

Miuosh i Smolik wystąpią w NOSPR! Będzie wojna o bilety?

Sprzedaż rusza lada dzień.

A więc jednak - Mioush wraca z koncertami do katowickiej NOSPR. Raper z Katowic pojawi się tam dwukrotnie w lutym i to nie sam, a w wybornym towarzystwie. Akompaniował mu będzie kompozytor, producent i multiinstrumentalista Smolik. Szykuje się muzyczna uczta.

Miuosh i Smolik w NOSPR Katowice

Gdy Miuosh występował w gmachu NOSPR w towarzystwie Radzimira Dębskiego, znanego powszechnie jako Jimek, kolejki były rekordowe, a bilety na koncerty wyprzedano w zaledwie kilka minut. Jak będzie tym razem? Z pewnością łatwo o wejściówki nie będzie.

Miuosh i Smolik w NOSPR Katowice. Gdzie kupić bilety?

Miuosh i Smolik wystąpią w Katowicach dwukrotnie, dzień po dniu. Koncerty odbędą się 10 i 11 lutego. Ile będą kosztowały bilety? Tego jeszcze nie wiemy. Sprzedaż ma ruszyć 14 grudnia o godzinie 10.00. Bilety na koncerty Miuosha i Smolika w Katowicach będzie można kupić zarówno w kasach NOSPR, jak i online.

Miuosh i Smolik? Nie tylko, bo także orkiestra!

Po raz pierwszy na jednej scenie - raper wykraczający śmiało poza wszelkie znane gatunkom granice, jeden z najważniejszych producentów współczesnej muzyki w Polsce i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w pięćdziesięcioosobowym składzie.

Od czasu, gdy Miuosh zagrał z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po raz pierwszy, w jego życiu muzycznym zmieniło się wszystko, a strona w którą zawędrowała jego muzyka zaskoczyła wszystkich. W niespełna trzy lata od projektu MIUOSH x JIMEK x NOSPR, katowicki raper powiększył swój dorobek o kolejne 4 albumy, a lista projektów muzycznych oraz kolaboracji urosła do gigantycznych rozmiarów. Współpracując z Katarzyną Nosowską, Budką Suflera, BAJMem, Piotrem Roguckim, Organkiem, T.Love, Darią Zawiałow, Myslovitz, czy Andrzejem Smolikiem, udowodnił jak można łączyć ze sobą gatunki pozornie odległe. Poszerzając tę mieszankę rapu, rocka i muzyki elektronicznej o udział Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, katowiczanin po raz kolejny wprowadza innowacje, których próżno szukać gdzie indziej. Tym razem do współpracy zaprosił Andrzeja Smolika.

Smolik to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów, wydaje swoje autorskie płyty. Jego muzyka to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami, często łacząca się z żywą orkiestrą smyczkową, sekcją dętą i niezwykle zaaranżowanymi melodiami. Z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją.

Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach, m.in..:

Paszport Polityki, Fryderyki  za produkcję roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword, Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową. Ostatni studyjny album, który Smolik stworzył wspólnie z brytyjskim songwriterem to SMOLIK // KEV FOX, to nagrodzony Fryderykiem 2016, mający obecnie status platynowej płyty.

Za orkiestracje odpowiedzialny jest Jan Stokłosa. Wiolonczelista, kompozytor i aranżer komponujący m.in na zamówienie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Solistów Symfonii Varsovii, Bajmu, Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Kierownik muzyczny koncertów telewizyjnych i musicali. Jako instrumentalista obecny na ponad 60 fonogramach.

Czytaj więcej