Czytasz: Miuosh gra POP
POP to najnowsza płyta katowickiego rapera. Kiedy ujrzy światło dzienne?

16 marca pojawi się w sprzedaży najnowsza płyta Miuosha „POP”. Artyście chodziło o to, żeby przełamywać schematy myślenia o rapie. Dlatego album ma być różnorodny i pełen niestandardowych rozwiązań. 

Nosowska, Organek i Rogucki

Cała płyta układa się w jedną intrygującą historię, która startuje już od pierwszego utworu. Zabawa konwencją i eksperymenty zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej. Dzięki współpracy z różnorodnymi artystami, udało się stworzyć album, na którym łączą się ze sobą i mieszają gatunki i style. Na płycie Miuoshowi towarzyszą wykonawcy, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Piotr Rogucki, Bajm czy SOXSO. Jest eterycznie i trochę rockowo. Każdy z zaproszonych muzyków podzielił się swoimi artystycznymi doświadczeniami.

Mieszanka muzyczna

Jak przyznaje Miuosh, ostatnie dwa lata były dla niego czasem artystycznych kolaboracji.

- Niejednokrotnie zdarzało mi się współpracować z muzykami, którzy pochodzą z zupełnie innych światów. Wszystkie te spotkania miały wpływ na powstanie płyty, o której z pewnością nie można powiedzieć, że jest standardowym albumem rapowym – mówi.

Miuosh POP
Miuosh POP

Ciekawym doświadczeniem była dla rapera współpraca z grupą T.Love. Pod koniec stycznia, światło dzienne ujrzał cover utworu „To wychowanie”. Miuosh tym samym rozpoczął akcję T.Cover, stworzoną z okazji 35 lecia grupy Muńka Staszczyka. O tym utworze pisaliśmy tutaj.

Album „POP” składa się z 11 utworów. Za warstwę muzyczną, oprócz Miuosha i muzyków z FDG. Orkiestry, odpowiadają Michał Fox Król, Smolik, Myslovitz, Maciej Sawoch i Fleczer. Autorem wszystkich tekstów jest Miuosh.

Wydawnictwo można zamawiać od wczoraj na miuosh.com i fandangorecords.com. Od 16 marca płyta będzie dostępna w sklepach Empik.

Przywiązany do Katowic

Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki, jest raperem, producentem, właścicielem wytwórni Fandango Records i reprezentantem śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca – przede wszystkim do Katowic. W 2015 roku, w sali NOSPRu odbył się koncert będący połączeniem rapu z muzyką klasyczną. Za ten mariaż odpowiedzialny był Miuosh, a także Jimek, czyli Radzimir Dębski.

 

Czytaj więcej