Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa w skimboardingu na Placu do Radości przed Libero Katowice

Libero Katowice po raz 4. europejską stolicą skimboardingu

Libero Katowice po raz 4. europejską stolicą skimboardingu

Już w ten weekend Libero Katowice ponownie stanie się europejską stolicą skimboardingu, ściągając do siebie światową czołówkę zawodników tego niezwykle widowiskowego sportu wodnego. Na Placu do Radości przed Libero startują Mistrzostwa Śląska LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2023, których ranga jest podwójna – wraz z zawodami, jednocześnie rozpocznie się sezon Europejskiego Pucharu Skimboardowego. Co ważne, dzięki bezpłatnym warsztatom, w piątek 30 czerwca, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tej szalonej dyscyplinie!

Zawody w skimboardingu już na stałe wpisały się na listę wakacyjnych wydarzeń sportowych w Katowicach, a Libero zostało nieoficjalną stolicą tego widowiskowego sportu. Nic w tym dziwnego – skimboarding zyskuje popularność na całym świecie, a zawodnicy pokochali wakacyjny luz i wyjątkowy klimat towarzyszący zawodom na placu do Radości przed Libero.

Mistrzostwa Śląska z najlepszymi skimboardowcami 

Libero Katowice po raz kolejny zostało wyróżnione przez międzynarodowe środowisko skimboardowe, dzięki czemu, podobnie jak w poprzednich latach, Mistrzostwa Śląska odbędą się na Placu do Radości. Oficjalnie zmagania na Śląsku są częścią i jednocześnie prestiżowym otwarciem sezonu Europejskiego Pucharu Skimboardowego.

Cieszymy się, że już po raz czwarty w Libero możemy współtworzyć tak wielką sportową imprezę, jaką jest LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2023. Skimboarding to niezwykle dynamiczny sport wodny, który przyciąga zarówno zawodników, jak i widzów swoją wyjątkową atmosferą. Mistrzostwa Śląska to niepowtarzalna okazja, aby spotkać utalentowanych przedstawicieli tej dyscypliny sportowej, doświadczyć emocji na żywo i poczuć prawdziwą adrenalinę podczas trwania konkursu – mówi Aleksander Poltier, senior marketing manager Libero Katowice.

Skimboarding, choć może wydawać się trudnym do opanowania sportem – wcale taki nie jest. Wszystko polega na wzięciu odpowiedniego rozbiegu na brzegu wody (w tym przypadku na specjalnie przygotowanym torze), rzuceniu pod swoje nogi deski i umiejętnym wskoczeniu na nią przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Cel – ślizgać się jak najdalej na tafli wody, przy okazji wykonując efektowne triki.

Emocjonujące zmagania w Libero

W 2023 roku w Libero Katowice będziemy mieli okazję podziwiać wyczyny najwybitniejszych europejskich zawodników rywalizujących na najwyższym poziomie, którzy wystartują w następujących kategoriach: OPEN – dla wszystkich chętnych, LADIES – kobiety, JUNIOR (U-16, czyli poniżej 16 lat) oraz PRO – zawodowcy. 

Wśród uczestników, podobnie jak w roku ubiegłym, wystąpi jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek – Lydia Blanke, zwyciężczyni European Skimboarding Cup 2022. Natomiast w kategorii PRO główną postacią rywalizacji będzie Semjon Szillat, obrońca tytułu Pucharu Europy, który zdominował poprzedni sezon. W walce o zwycięstwo zmierzy się między innymi z obiecującym zawodnikiem z Chorzowa – Oliwierem Łukaszczykiem, który już zdobył rozpoznawalność na europejskich torach i zakończył sezon 2022 tuż za podium w ogólnej klasyfikacji rozgrywek.

W trakcie zawodów swoje umiejętności zaprezentują również czołowi zawodnicy z Niemiec, Czech i Polski, którzy z pewnością zapewnią wszystkim widzom niezwykłą rozrywkę i emocjonujące widowisko.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek 30 czerwca i potrwają dwa dni. Rejestracja uczestników jest bezpłatna, a na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym karty podarunkowe Libero. Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: https://bit.ly/SKIMSILESIACUP2023FORMULARZ 

Bezpłatne warsztaty skimboardingowe dla każdego

To nie koniec atrakcji, jakie czekać będą podczas LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2023. Pierwszego dnia mistrzostw, w piątek, Libero zaprasza wszystkich chętnych naotwarte i bezpłatne warsztaty z profesjonalnymi skimboardowcami. Poprowadzą je przedstawiciele Teamu 71.Podczas warsztatów zespół pokaże, jak rozpocząć przygodę z tym sportem, a także jak poprawnie wykonywać pierwsze ślizgi na desce. Kolejnym elementem będzie odpowiedni dobór sprzętu, a także doskonalenie technik na przeszkodach i nauka efektownych trików.

Głównym sponsorem LIBERO x 71 Skim Silesia Cup 2023 jest Libero Katowice, a współorganizatorem światowy producent profesjonalnego sprzętu do skimboardingu – firma 71. Partnerami i sponsorami są firmy: Aquadrom Ruda Śląska, EcqPack, Viva Plus, Dekoracje Balonowe Jolanta Schneider, Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht. 

Program Zawodów LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2023

30.06.2023 PIĄTEK

 • 17:00 – 20:00 Rozgrzewka i bezpłatne warsztaty skimboardingowe z riderami 71

01.07.2023 SOBOTA

 • 10:00 – 12:00 Rejestracja / Rozgrzewka
 • 12:30 – 13:00 Eliminacje w kategorii OPEN
 • 13:00 – 13:30 Eliminacje w kategorii JUNIOR
 • 13:30 – 13:45 Eliminacje w kategorii LADIES
 • 13:45 – 14:30 Eliminacje w kategorii PRO
 • 14:30 – 15:15 Półfinały w kategorii JUNIOR 
 • 15:15 – 16:00 Półfinały w kategorii PRO
 • 16:00 – 16:45 Finał w kategorii OPEN
 • 16:45 – 17:15 Finał w kategorii LADIES
 • 17:15 – 18:00 Finał w kategorii JUNIOR
 • 18:00 – 18:45 Finał w kategorii PRO
 • 19:00 – 20:00 Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zawodów

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024