Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB: Udana premiera reprezentacji Polski

Mistrzostwa Swiata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Udana premiera reprezentacji Polski

Mistrzostwa Swiata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Udana premiera reprezentacji Polski

We wtorek, 26 kwietnia na Stadionie Zimowym w Tychach rozpoczęły się 2022 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Biało-Czerwoni pokonali Estonię 3:0. Bramki zdobyli Kamil Wałęga, Paweł Zygmunt i Filip Komorski. W czwartek mecz z Ukrainą.

Przez cały mecz rywal grał bardzo solidnie w obronie, ale Polacy potrafili sforsować defensywę Estończyków. W 13. minucie Kamil Wałęga odebrał krążek w pobliżu bramki i mocno huknął. Po chwili cieszył się wraz z kolegami z pierwszego trafienia. W drugiej tercji kibice w Tychach zobaczyli między innymi widowiskową akcję Biało-Czerwonych – Patryk Wronka zagrał zza bramki, a Paweł Zygmunt trafił pod poprzeczkę. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera grała bardzo konsekwentnie. W ostatniej odsłonie Filip Komorski uderzył z linii niebieskiej i krążek wpadł między parkanami bramkarza gości. W naszej reprezentacji bardzo dobrze spisał się także John Murray, który zachował czyste konto. Dla Kadry Narodowej Seniorów było to już siedemnaste zwycięstwo z Estonią w historii.

We wcześniejszym meczu Japonia pokonała Serbię 8:0. W środę, 27 kwietnia zostanie rozegrane spotkanie Ukraina – Serbia. Mecz będzie transmitowany na platformie www.polskihokej.tv.

Polacy kolejny mecz zagrają w czwartek, a rywalem będzie Ukraina. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.

Bilety na Mistrzostwa Świata są do kupienia na platformie eBilet.pl.

2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

26 kwietnia, wtorek

POLSKA – ESTONIA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Wałęga 13, Zygmunt 30, Komorski 46

POLSKA: Murray – Ciura, Bryk; Zygmunt, Paś, Wronka – Górny, Kostek; Dziubiński, Łyszczarczyk, Wałęga – Wajda, Kruczek; Komorski, Jeziorski, Michalski – Jaśkiewicz, Bukowski, Gościński, Starzyński. Trener: Kalaber.

ESTONIA: Koitmaa – Slessarevski, Lahesalu; Rooba, Kombe, Arrak – Kulintsev, Ossipov; Vasjonkin, Sibirtsev, Puzakov; Kerna, Novikov; Linde, Parras, Hast – Kookmaa, Appelberg; K. Jogi, K.K. Jogi, Rozinko. Trener: Tupamaki.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia

  • Serbia – Japonia 0:8
  • Polska – Estonia 3:0

Środa, 27 kwietnia 

  • Ukraina – Serbia, godz. 16:30

Czwartek, 28 kwietnia 

  • Japonia – Estonia, godz. 16:30
  • Ukraina – Polska, godz. 20:00

Piątek, 29 kwietnia

  • Serbia – Polska, godz. 20:00

Sobota, 30 kwietnia

  • Japonia – Ukraina, godz. 16:30
  • Estonia – Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja

  • Polska – Japonia, godz. 16:30
  • Estonia – Ukraina, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024