Czytasz: Skoczkowie walczą o zwycięstwo w Wiśle!

Skoczkowie walczą o zwycięstwo w Wiśle!

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich.

Jeszcze wczoraj nie było pewne czy Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich się odbędą. Obawiano się złych prognoz i silnego wiatru.

Na stronie World Cup Wisła Malinka pojawił się jednak komunikat, że konkurs świąteczny w Wiśle jest niezagrożony. Na starcie stanie 35 zawodników.

Mistrzostwa Polski w Skokach: Żyła wygra po raz drugi?

Piotr Żyła ma bronić w Wiśle mistrzowskiego tytułu sprzed roku. W 2016 roku okazał się lepszy od Macieja Kota i Dawida Kubackiego. Kamil Stoch zrezygnował wtedy z rywalizacji. Tym razem na pewno na starcie zabraknie zawodników, którzy udają się w tym czasie na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, czyli: Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Klemensa Murańki, Aleksandra Zniszczoła oraz Przemysława Kantyki.

Konkurs w Wiśle jest ostatnim sprawdzianem dla naszej reprezentacji przed ważnym wydarzeniem, jakim jest Turniej Czterech Skoczni.

Mistrzostwa Polski w Skokach transmisja TV na żywo

Konkurs odbędzie się na wiślańskiej skoczni im. Adama Małysza we wtorek o godz. 14. Seria finałowa rozpocznie się o godz. 15:05. Transmisję na żywo zobaczymy na antenach TVP1 (13:30) oraz TVP Sport (13:20).

Czytaj więcej