Czytasz: Mistrzostwa Europy w Motocrosie i zawody sidcarów już 26-27 maja w Cieszynie

Mistrzostwa Europy w Motocrosie i zawody sidcarów już 26-27 maja w Cieszynie

Dodatkowo sporą atrakcją będą widowiskowe zawody sidecarów - pierwsze tego typu wyścigi w Polsce.

Cieszyński klub motorowy zaprasza na dawkę niesamowitych emocji już 26 i 27 maja do Cieszyna. W ostatni weekend maja na najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce, odbędą się Mistrzostwa w Motocrosie w kategorii Quad 2 i zawody Sidcarów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Rafał Sonik kierowca rajdowy, zwycięzca rajdu Dakar, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro.


To już kolejna edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz cieszyńskich imprez sportowych. Tym razem na torze motocrossowym zmierzą się zawodnicy w kategorii Quadów z kilkunastu krajów. Dodatkowo sporą atrakcją będą widowiskowe zawody sidecarów - pierwsze tego typu wyścigi w Polsce.


Co roku impreza przyciąga pasjonatów sportów motorowych nie tylko z Cieszyna, ale z całej Polski a także zagranicy.


Od czasu reaktywacji toru w 2012 r., Cieszyński Klub Motorowy stał się corocznym organizatorem Mistrzostw Europy w Motocrossie. Wszystko dzięki zaufaniu Fim – Międzynarodowej Federacji motocyklowej. Wydarzenie od lat wspierają również: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Cieszyn, Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Polski Związek Motorowy.


Cieszyński tor jest miejscem z długą i ciekawą historią. Niedługo po reaktywacji stał się obiektem, gdzie możliwe było bezpieczne uprawianie takich dyscyplin jak enduro, superenduro i motocross. Dziś jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, a jego zawodnicy od wielu lat zdobywają tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski w tej kategorii sportów motocyklowych tak jak wywalczony przez klub w 2013 roku tytuł Klubowego Mistrza Polski w Enduro oraz Wicemistrzostwo w latach 2014-2015.