Czytasz: U21: zamknięte ulice w Tychach

U21: zamknięte ulice w Tychach

Jak dojechać na stadion w Tychach? Które ulice zamknięte dla ruchu? Policja informuje o utrudnieniach

Kilka dni pozostało do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21.  Od 17 do 27 czerwca, także Tychy, obok Gdyni, Kielc, Bydgoszczy, Krakowa i Lublina, będą jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. To właśnie w Tychach zostaną rozegrane cztery mecze, w tym wielki półfinał.

Niecodzienne wydarzenie sportowe wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu w Tychach, o czym informuje śląska policja.

W dniach meczowych nadchodzących Mistrzostw Europy U21, ulice Baziowa i Edukacji zostaną wyłączone z ruchu. Ponadto od 17 do 27 czerwca przy ulicy Baziowej obowiązywać będzie zakaz parkowania. Mieszkańcy swoje pojazdy zaparkują na wydzielonym miejscu pod pływalnią. Mimo tych utrudnień jest również dobra informacja - dla posiadaczy biletów na mecze, dojazd autobusem na terenie Tychów będzie bezpłatny.

ZAMKNIĘTA BAZIOWA I EDUKACJI

Od 17.06.2017 do 27.06.2017 roku parkowanie na ul. Baziowej nie będzie możliwe. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni.

W  dniach  18.06.2017,  21.06.2017,  27.06.2017  w  godzinach  od  15:00 do  20:45  oraz w  dniu  24.06.2017  od  godziny 17:45 do godziny 23:30 z ruchu zostanie wyłączona ul. Baziowa oraz ul. Edukacji. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

W dniach 21.06.2017 oraz 27.06.2017 parking przy ul. Sadowej 4 na terenie RPWiK  będzie udostępniony dla kibiców po godzinie 16:00.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA

Bilet na mecze EURO U-21 będzie uprawniał do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta. Z tego przywileju skorzystają także osoby posiadające akredytację oraz wolontariusze.

Organizatorzy zachęcają kibiców do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy.

DOJAZD NA STADION

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans.

JAK DOJECHAĆ DO TYCHÓW

PODRÓŻ SAMOLOTEM

Tychy mają świetne połączenie drogowe z lotniskiem w Pyrzowicach – dojazd drogą ekspresową S1, a także z lotniskiem w Balicach – dojazd drogą ekspresową S1, a następnie autostradą A4. Oba porty lotnicze oddalone są od miasta o zaledwie 45 minut drogi.

DOJAZD SAMOCHODEM

Miasto Tychy położone jest w pobliżu tras o krajowym i europejskim znaczeniu. Kilkanaście kilometrów na północ od miasta biegnie autostrada A4 ze Zgorzelca (Granica Polsko-Niemiecka) przez Wrocław, Katowice do Krakowa, a następnie do granicy z Ukrainą. W odległości ok. 20 km w kierunku zachodnim biegnie autostrada A1.

DOJAZD POCIĄGIEM I AUTOBUSEM

Tychy posiadają doskonałe połączenie kolejowe z Katowicami. Miasto ma również sprawnie zorganizowaną komunikację miejską dzięki sieci połączeń autobusowych i trolejbusowych oraz dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej.


W mieście już pojawiły się tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Tablice drogowskazowe informujące o sposobie dojścia i dojazdu do stadionu zostały umieszczone w centrum miasta oraz na ulicach dojazdowych: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej. Wskazują kierunek zarówno dojazdu, jak i pieszego dojścia do stadionu. W sumie jest ich 29.

Tablice zostały umieszczone na ulicach: Beskidzkiej, Niepodległości, Oświęcimskiej, Mikołowskiej, Katowickiej, Starokościelnej, Budowlanych, Bielskiej, Edukacji, Wyszyńskiego, Sadowej, Bibliotecznej, Grota Roweckiego.