Czytasz: Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Dzwonią do ośrodków pomocy społecznej. Nie uwierzycie, na co chcą wyłudzić pieniądze.

MRPiPS ostrzega przed oszustami w ośrodkach pomocy społecznej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach - ostrzegła w piątek minister Elżbieta Rafalska.

"W ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z MRPiPS. Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń, np. z zakresu +Teorie procedur i bezpieczeństwa+ u pracowników ośrodków" - napisała w komunikacie Rafalska.

 Minister dodała, że osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej "ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia i podają, że w związku z tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej".

"Wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję" - podkreśliła w komunikacie Rafalska. (PAP)

Czytaj więcej