Czytasz: Pytanie za 500 tys. w Milionerach. Znasz odpowiedź?

Pytanie za 500 tys. w Milionerach. Znasz odpowiedź?

Zobacz, o co gracza zapytał prowadzący teleturniej Hubert Urbański.

Kolejne ciekawe pytanie w Milionerach. W czwartkowym odcinku (15.02) gracz z Poznania usłyszał od Huberta Urbańskiego pytanie: "Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?". W tym momencie gra została przerwana, a wznowiona zostanie w poniedziałek 19.02. To pytanie na wagę 500 tys. zł!

Wojciech Czubak, anestezjolog z Poznania, musi na nie odpowiedzieć poprawnie, aby mieć szansę gry o główną nagrodę teleturnieju.  Czy mu się uda? Odpowiedź na to pytanie już 19 lutego, w 117. odcinku teleturnieju Milionerzy.

Jaka jest odpowiedź na pytanie "Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?"

Odpowiedzi, jakie dostał gracz na pytanie: "Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?":

A. Amerykanie
B. Francuzi i Anglicy
C. Rosjanie
D. Holendrzy i Belgowie

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?"

C. Rosjanie

Pytanie jest mocno podchwytliwe, gdyż w powszechnej opinii za taki samolot uchodzi Concorde produkcji francusko-brytyjskiej, jednak w rzeczywistości jest nim radziecki Tu-144, nazywanym Konkordskim.

Milionerzy TVN

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów telewizyjnych na świecie, od momentu premiery teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire?" w Wielkiej Brytanii, lokalne wersje ukazały się w 120 krajach. W Polsce od początku "twarzą" Milionerów jest prowadzący Hubert Urbański. Program stał się inspiracją dla Oskarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”, a legendarny zwrot "czy to twoja ostateczna odpowiedź?" wszedł do języka potocznego na stałe.

Na całym świecie jest ponad 150 zwycięzców głównej nagrody. Pytanie o milion zostało zadane w całej historii polskiej wersji teleturnieju dwunastokrotnie, ale główna wygrana w Milionerach padła tylko raz – 28 marca 2010 roku. Wtedy poprawnej odpowiedzi na pytanie za największą stawkę udzielił Krzysztof Wójcik.

Milionerzy TVN to teleturniej, w którym by wygrać milion należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań. Gracz ma do dyspozycji cztery podpowiedzi do każdego z pytań, a w drodze po milion może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Czytaj więcej