Czytasz: Milionerzy: Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?

Milionerzy: Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?

Kolejne ciekawe pytanie w Milionerach.

Kolejne ciekawe pytanie w Milionerach? W najnowszym odcinku prowadzący teleturniej TVN Hubert Urbański zapytał: "Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?"

Jaka jest odpowiedź na pytanie "Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?"

Odpowiedzi, jakie dostał gracz na pytanie: "Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?":

A: PIT-u
B: PIT-cie
C: Picie
D: PIT-em

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "Jak brzmi i wygląda miejscownik skrótowca PIT?"
C: Picie

Co oznacza skrótowiec PIT?

PIT, czyli skrótowiec kojarzony z podatkami, wywodzi się z języka angielskiego. Oznacza "personal income tax", czyli "podatek od dochodu osobistego". W mowie potoczne PIT to także formularz służący do składania zeznania podatkowego.

Walentynkowe wydania „Milionerów”. Z gwiazdami znanych seriali

Milionerzy TVN

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów telewizyjnych na świecie, od momentu premiery teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire?" w Wielkiej Brytanii, lokalne wersje ukazały się w 120 krajach. W Polsce od początku "twarzą" Milionerów jest prowadzący Hubert Urbański. Program stał się inspiracją dla Oskarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”, a legendarny zwrot "czy to twoja ostateczna odpowiedź?" wszedł do języka potocznego na stałe.

Na całym świecie jest ponad 150 zwycięzców głównej nagrody. Pytanie o milion zostało zadane w całej historii polskiej wersji teleturnieju dwunastokrotnie, ale główna wygrana w Milionerach padła tylko raz – 28 marca 2010 roku. Wtedy poprawnej odpowiedzi na pytanie za największą stawkę udzielił Krzysztof Wójcik.

Milionerzy TVN to teleturniej, w którym by wygrać milion należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań. Gracz ma do dyspozycji cztery podpowiedzi do każdego z pytań, a w drodze po milion może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Czytaj więcej