Czytasz: Mikołów stawia na nowe technologie

Mikołów stawia na nowe technologie

Miasto za darmo chce przeszkolić 300 osób z obsługi komputerów

Mikołów rozpoczął realizacja projektu „eMocni – cyfrowe umiejętności, realne korzyści". Program ma na celu nauczyć mieszkańców bardziej efektywnego korzystania z komputera i internetu.

- W szkoleniach udział wziąć może każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 18 lat. Nabór jest ciągły, projekt potrwa dwa lata, a ambicją urzędników jest przeszkolenie 300 osób – mówi Tomasz Rogula, rzecznik prasowy mikołowskiego magistratu.

Zadanie zostało podzielone na  9 różnych obszarów, a każdy z uczestników musi ukończyć minimum trzy z nich – dodaje.

Są to kolejno: praca i rozwój zawodowy, relacje z bliskimi, edukacja, odpoczynek i hobby, zdrowie, finanse, religia i potrzeby duchowe, sprawy codzienne, zaangażowanie obywatelskie.

Kurs i dla początkujących

Co jednak istotne, ze szkolenia skorzystać mogą także osoby, które do tej pory nie miały jeszcze kontaktu z komputerem. Przewidziano dla nich bowiem specjalny 7-godzinny blok „Pierwsze kroki z komputerem”. Po jego ukończeniu uczestnicy będą umieli uruchomić i wyłączyć komputer, obsługiwać myszkę, klawiaturę, drukarkę, założyć i obsłużyć skrzynkę pocztową czy wyszukiwać informacje w internecie.

Szkolenia odbywają się w małych sześcioosobowych grupach. Szczegółowych informacji o projekcie udziela Wydział Spraw Społecznych UM Mikołów pod numerem telefonu 32 32 48 462.

Czytaj więcej