Czytasz: Mikołajkowe spotkanie na Śląskim!

Mikołajkowe spotkanie na Śląskim!

Uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością przy tworzeniu rozmaitych mikołajkowo-świątecznych dekoracji czy zdobieniu pierników.

Ok. 150 uczniów z niepełnosprawnościami wzięło udział w mikołajkowym spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek na Stadionie Śląskim w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością przy tworzeniu rozmaitych mikołajkowo-świątecznych dekoracji czy zdobieniu pierników. Nie zabrakło również sportowego akcentu w postaci integracyjnych gier i zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy.

- Na twarzach dzieci biorących udział w mikołajkowym spotkaniu widać było prawdziwą, szczerą radość, która nam, jako organizatorowi daje ogromną satysfakcję. Takie wydarzenia pokazują jak bardzo uczniowie z niepełnosprawnościami potrzebują różnego rodzaju aktywności i chętnie się w nie angażują – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 uczniów, w tym podopieczni Ośrodka Najświętsze Serce Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej oraz uczniowie szkół specjalnych SP nr 6, SP nr 60 i SP nr 7 z Katowic, Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rybnika, Specjalnego Zespołu Szkół nr 9 z Jastrzębia Zdroju oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Specjalnych nr 7 z Rudy Śląskiej.

Organizatorem spotkania był Stadion Śląski, a partnerami projektu Szkoła Podstawowa Specjalna nr 60 z Katowic im. Marii Grzegorzewskiej, Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie i Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa z Rudy Śląskiej.

 

 

Czytaj więcej