Czytasz: Mikołaj Roznerski trenował z nami na Śląskim! [zdjęcia]

Mikołaj Roznerski trenował z nami na Śląskim! [zdjęcia]

Śląskie trenuje na Śląskim - dziś odbył się trzeci trening z gwiazdami.

O godzinie 10 rozpoczął się trening z Mikołajem Roznerskim na Stadionie Śląskim. To już trzecia odsłona naszej akcji „Śląskie trenuje na Śląskim”! Tym razem, ćwiczyliśmy w sali gimnastycznej. Niestety, za oknem śnieg, więc nie mogliśmy biegać po pięknej bieżni Stadionu Śląskiego.

- Było fantastycznie. Warto było tak długo tu jechać - powiedziała Karolina Grudzińska, która na Stadion Śląski za swoim idolem dotarła aż z... Białegostoku.

Zaprosiła ją  jej koleżanka Ania Kubok z Cieszyna. Dziewczyny razem studiowały w Katowicach zarządzanie sportem.

- Jesteśmy pod wrażeniem treningu. Mikołaj to świetny aktor, ale także fantastyczny trener - przyznały. - A pomysł Silesionu świetny. Zamiast siedzieć w domu, można zdrowo zacząć weekend - przyznały.

Fot. Jakub Karzełek

Mikołaj Roznerski podbił serca Polek rolą Marcina Chodakowskiego w serialu „M jak miłość”. Aktor zagrał też w serialach „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej” czy „Druga szansa”. Roznerski wystąpił w filmach „Karuzela”, „Volta” czy „Narzeczona na niby”, a 8 marca na ekrany kin wejdzie komedia romantyczna „Kobieta sukcesu”, w której aktor zagrał jedną z głównych ról. Mikołaj Roznerski zdobył też Telekamerę 2018 w kategorii „najlepszy aktor”.

 

I uwielbia sport.

- Sport to odreagowanie, znalezienie spokoju, odizolowanie się. Daję sobie półtorej godziny, w czasie której zostawiam telefon w szafce i robię trening. Najczęściej to połączenie biegania z crossfitem. Do tego dochodzą sztuki walki. Sport to jeden z fajniejszych elementów mojego życia, coś co jest tylko dla mnie. Nigdy nie będę już sportowcem, bo jestem na to za stary (śmiech). Ale sport to moja filozofia życia - mówil aktor w rozmowie z Silesion.pl.

Na co dzień aktor wstaje o 5:30. Każdego dnia, sześć razy w tygodniu, treningowi poświęca 1,5 godziny.

- W ten sposób pozbywam się negatywnych emocji- mówi.

Na treningi zabiera także syna. - Staram się zarazić go pasją do sportu i zabieram go na treningi. Mój 7-latek chodzi na judo i na basen. W końcu ruch to zdrowie - opowiada.

Fot. Jakub Karzełek

 

Wcześniej, w kolejne dwa weekendy, w naszej akcji, która odbywa się we współpracy ze Stadionem Śląskim i Urzędem Marszałkowskim, gościliśmy już naszych samorządowców. Ćwiczyli pod okiem znanej lekkoatletki Joanny Jóźwik. Tydzień temu trening prowadził Qczaj.

Czytaj więcej