Czytasz: Mieszkańcy zaniepokojeni. „Tu psu może stać się krzywda”

Mieszkańcy zaniepokojeni. „Tu psu może stać się krzywda”

To pierwszy w mieście wybieg dla psów. - Ale niestety kolejna fuszerka - uważa część czeladzian.

Pierwszy test miał odbyć się 1 października. Otwarcie Rexarium w Parku Jordana – bo tak nazywa się pierwszy czeladzki wybieg dla psów – przesunięto jednak o tydzień. Powód? Trudno powiedzieć, miasto nie chce się tłumaczyć, część mieszkańców twierdzi jednak, że wykonawca miał opóźnienie. - Wybieg robiono na łapu capu - zaznacza jeden z mieszkańców.

Rury na psim wybiegu? Z takich robi się raczej ogrodzenie chodników!

Są tego skutki. - Według mnie przeszkody w Rexarium zagrażają zdrowiu, a może nawet życiu psów - uważa czeladzianka pani Mirosława. Miała okazję parkowi dla czworonogów przyjrzeć się z bliska. - Przeszkody są ze stalowych ocynkowanych rur, kładka nie dochodzi do ziemi, z jednej i drugiej strony widać na niej zadziory, palisadę zrobiono ze stalowych rur, które według mnie są słupkami stosowanymi pryzy ogrodzeniu chodników. Mają zresztą dziury na łańcuchy – pani Mirosława na dowód swoich słów pokazuje zdjęcia. - Moim zdaniem ani projektant ani tym bardziej wykonawca-patałach nie mają zielonego pojęcia o konstrukcji i budowie toru przeszkód dla psów - uważa.

Burmistrz rzuca słuchawką

Czeladzianka swoimi spostrzeżeniami poprzez Facebooka podzieliła się z burmistrzem Czeladzi Zbigniewem Szaleńcem. Silesion również to zrobił. Telefonicznie. Burmistrz Szaleniec po chwili rzucił jednak słuchawką. - Widzicie wszystko w ciemnych barwach. Szukajcie kogoś innego do rozmowy - zdążył powiedzieć. Próbowaliśmy skontaktować się z Tomaszem Michałkiem, rzecznikiem prasowym czeladzkiego magistratu. Z nim również nie udało się porozmawiać.

CZYTAJ TAKŻE: TA HALA TO PROWIZORKA

Inwestycje? Tak, ale z głową

Tymczasem, jak przypomina radny Kamil Kowalik, psi park to nie pierwsza fuszerka w mieście. - Wcześniej mieliśmy już halę-bubel, czyli obiekt sportowy przy Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi, w którym nie zrobiono odpowiedniego ogrzewania. Mieliśmy też sytuację z niebezpieczną ścieżką zdrowia na jednym z osiedli. Teraz mamy Rexarium – wylicza radny. Nie ukrywa, że cieszą go inwestycje w mieście. - Trzeba robić je jednak z głową – zaznacza.

Sprawą zainteresował się portal internetowy piszący o czworonogach. - Wybieramy się na wizytację do Czeladzi – zapowiadają specjaliści z psipark.pl

Czytaj więcej