Czytasz: Mieszkańcy zagłosowali, powstało nowe boisko

Mieszkańcy zagłosowali, powstało nowe boisko

Obiekt sportowy powstał przy ul. Miłej w Katowicach.


W ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano kolejną inwestycję. Zakończono prace nad wielofunkcyjnym boiskiem, które powstało przy ul. Miłej w Katowicach. Katowicki budżet obywatelski cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Z roku na rok zwiększa się frekwencja. Widać też efekty – kolejne wybrane przez katowiczan inwestycje pojawiają się w przestrzeni miasta. Wielofunkcyjne boisko w Giszowcu jako projekt lokalny w głosowaniu poparło 830 mieszkańców, tym samym zajął pierwsze miejsce. Budowa kosztowała niemal 517 tysięcy złotych. 

– Mieszkańcy Katowic chętnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim – składają wnioski i głosują,  bo widzą efekty swojego zaangażowania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– W ramach pięciu edycji BO katowiczanie wybrali łącznie aż 599 projektów, z których już  ponad 400 zostało zrealizowanych. Powstały nowe drogi rowerowe, stacje wypożyczalni rowerów, skwery, boiska. Skorzystali też najmłodsi – dla nich powstały ścieżki edukacyjne czy place zabaw. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania zmian w swoim otoczeniu i z niego korzystają – dodaje prezydent. 

 Wielofunkcyjne boisko przy ul. Miłej posiada nawierzchnię syntetyczną poliuretanową w kolorze zielonym i żółtym. Jego wymiary to 23 x 48 m. W skład inwestycji wchodzi mini boisko do piłki nożnej i dwa boiska do koszykówki. Boisko jest ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty, by obiekt był przede wszystkim bezpieczny.