Czytasz: Nie zaparkujesz na Paprocanach

Nie zaparkujesz na Paprocanach

Wybierasz się na Paprocany? Uzbrój się w cierpliwość, znalezienie miejsca do parkowania graniczy z cudem. Czy coś się zmieni? Pytamy władze miasta.

Za nami kolejny upalny weekend. Jak zawsze w taką pogodę Paprocany pękały w szwach, a to oznacza poważne problemy z parkingiem. Do wodnego placu zabaw dla dzieci zjeżdżają nie tylko mieszkańcy Tychów. Atrakcyjność tego miejsca cieszy urzędników, stanowi jednak problem dla mieszkańców tutejszych osiedli. Ich miejsca parkingowe zajmują wówczas przyjezdni.

- Mieszkańcy piszą do nas w tej sprawie mejle lub osobiście przychodzą do pana prezydenta i mówią, że jest to dla nich uciążliwe – przyznaje Ewa Grudniok, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tychach.

- Żeby ten problem rozwiązać lub chociaż zmniejszyć, wprowadziliśmy darmowe weekendowe autobusy na Paprocany i część mieszkańców z tego korzysta. Zdajemy sobie jednak sprawę, że osobom mieszkającym poza Tychami wygodniej jest przyjechać samochodem – dodaje.

Problem z parkingiem najwcześniej rozwiązany może zostać w przyszłym roku. - Nie ukrywamy, że liczymy na to, że budowa drugiego wodnego placu zabaw dla dzieci, też trochę ruch w Paprocanach rozładuje – mówi Grudniok. Miasto przygotowuje właśnie koncepcję jego budowy i czeka na ciekawe projekty. Nowy wodny plac zabaw najprawdopodobniej powstanie w tyskim parku Jaworek, w którym już funkcjonuje m.in. skatepark i tradycyjny plac zabaw.

Paprocany przestaną być atrakcyjne? 

Grudniok zapewnia, że miasto będzie się starać zagospodarować pozostałe przestrzenie miejskie, równie atrakcyjnie, jak Paprocany, tym bardziej że te niebawem mogą przestać przyciągać tłumy przyjezdnych.

- W innym miastach też powstaje dużo nowych miejsc do wypoczynku, myślę, że dobrym przykładem jest Dąbrowa Górnicza, czy Katowice, które przymierzają się do budowy basenów. Może się więc okazać, że z czasem przyjezdni będą zostawać w swoich miastach, bo Paprocany przestaną być dla nich aż tak bardzo atrakcyjne – twierdzi Grudniok.

Czytaj więcej