Czytasz: Mieszkańcy czekają. Kiedy pojawią się tu ogródki piwne?

Mieszkańcy czekają. Kiedy pojawią się tu ogródki piwne?

Do tej pory pusty plac przed Pałacem Kultury Zagłębia. Lada chwila zamieni się jednak w ogródek. Dąbrowa właśnie ogłasza przetarg.

Ciepłe wiosenne popołudnie pod parasolem w ogórku piwnym w centrum miasta. Na ten moment czeka pewnie większość młodych dąbrowian. Niektórzy już dopytują, kiedy ustawią się tu pierwsze knajpki. Na pytania zareagowały władze miasta. Prezydent Zbigniew Podraza właśnie ogłosił przetarg na trzy takie lokale pod Pałacem Kultury Zagłębia.

Zgodnie z zapisami przetargu, w centrum miasta stanąć mają aż trzy letnie ogródki piwne. Stawki wywoławcze dziennego czynszu wynoszą 44 zł, 48 i 64 zł, w zależności od tego, jak duży teren podnająć chce właściciel ogródka. Najmniejszy ma mieć 220, a największy 320 metrów kwadratowych.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest złożenie oferty i wpłacenie wadium do 25 kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Kilka dni później nastąpi rozstrzygnięcie postępowania. Oznacza to, że w ogródku przez zabytkowym pałacem będzie można posiedzieć już w pierwszej połowie maja. 

Czytaj więcej