Czytasz: Mieli sprzedawać...hormon wzrostu

Mieli sprzedawać...hormon wzrostu

Policja zatrzymała czerech członków grupy przestępczej, która wyłudzała pieniądze od inwestorów. Ci liczyli na krociowe zyski m.in. ze sprzedaży hormonu wzrostu.

Na początku, aby wzbudzić zaufanie inwestorów, oszuści zwracali im pieniądze z wysokim zyskiem. Np. w przypadku 10 tys. zł było to aż 5 tys. zł zysku. Potem informowali pokrzywdzonych o możliwości zainwestowania znacznie większych kwot.

- Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, zarówno co do zamiaru zainwestowania ich pieniędzy, jak i co do zamiaru zwrotu zainwestowanych pieniędzy z zyskiem. Pieniądze w rzeczywistości były przywłaszczane przez członków grupy przestępczej - mówi Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Dodaje, że w śledztwie dotychczas ustalono 11 pokrzywdzonych. Osoby te przekazały obecnym podejrzanym kwoty od 10 tys. do miliona złotych.

W postępowaniu zarzuty usłyszało osiem osób. Czterej ostatnio zatrzymani zostali aresztowani. Wcześniej do aresztu trafiły dwie inne osoby – wśród nich mężczyzna podejrzany o kierowanie tą grupą przestępczą. Podejrzanym może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej