Czytasz: Miejskie stoki? Poszusujesz w Sosnowcu i Bytomiu

Miejskie stoki? Poszusujesz w Sosnowcu i Bytomiu

Pogoda zrobiła swoje, reszty dokonały odpalone armatki śnieżne. W efekcie trasy miejskie są już do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów.

Naśnieżanie środulskiej górki rozpoczęło się kilkanaście dni temu. Pięć armatek pracowało na małej, później zaś średniej trasie. Pogoda była jednak na tyle kapryśna, że zjazdy wciąż nie były możliwe. - Wreszcie są – informuje operator stoku. Otwarcie tras w minioną środę ogłosiła także bytomska Sportowa Dolina.

Na "górce Górskiego"

W Sosnowcu szusują już na małej i średniej trasie. Warunki? - Bardzo dobre – informuje operator tzw. „górki Górskiego”. Najdłuższa – ponad stumetrowa – wciąż jest nieczynna. - Trwa jej naśnieżanie – informuje operator. Przypomina, że sprzęt wypożyczyć można na stoku, gdzie działa również serwis dla narciarzy i snowboardzistów.

Za dziesięć zjazdów zapłacimy tu 10 zł w weekendy i święta, wówczas stok czynny będzie od 10 do 21. Tańsze karnety kupić można w tygodniu (8 zł za 10 zjazdów, w godz. 14-21). Karnety na dużym stok to wydatek 18 zł i 22 zł (w weekendy).

Szusowanie w dolinie

Bardzo dobre warunki panują też na trasie w bytomskiej Sportowej Dolinie. Do dyspozycji jest tu też snow park oraz tor saneczkowy. Obiekt czynny jest codziennie od 9 do 21, a ceny uzależnione są m.in. od czasu zjazdu. Indywidualne kosztują od 9 do 80 zł, rodzinne od 8 do 50 zł, zaś grupy zorganizowane poszusują tu od 7 do 40 zł. Za jeden zjazd zapłacimy 2,5 zł w dni powszednie oraz 3 zł w weekendy, ferie i święta. Na miejscu wypożyczymy niezbędny sprzęt.

Czytaj więcej