Czytasz: "Miej oczy szeroko otwarte, ale nie torebkę"

"Miej oczy szeroko otwarte, ale nie torebkę"

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili akcję profilaktyczną zapobiegającą kradzieżom kieszonkowym.

Akcja polegała na naklejaniu „wklepek” na otwarte, niepilnowane torebki niczego niespodziewającym się pasażerom. Po chwili do niefrasobliwych pasażerów podchodzili policjanci, którzy zwracali uwagę na właściwy sposób zabezpieczenia swojego mienia.

Zdziwiony, że mogłeś narazić się na stanie się ofiarą kieszonkowca? Taki efekt zdziwienia miała właśnie wywołać wczorajsza akcja katowickich profilaktyków. Podczas działań uświadamiano pasażerom, że powinni właściwie zabezpieczać swoje mienie podczas przebywania w miejscach publicznych, a w szczególności podczas korzystania z publicznego transportu.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z przedstawicielami KZK GOP podjęli się nietypowej akcji. W miejscach, gdzie przebywają podróżni typowali potencjalne ofiary złodziei kieszonkowych. Niczego niespodziewającym się pasażerom przyklejali specjalnie przygotowane naklejki z ostrzeżeniem.

Po chwili ponownie podchodzili do pasażera i pytali czy wie, że mógł się stać ofiarą kieszonkowca, ponieważ ma otwartą torbę czy plecak. Wielu adresatów akcji było bardzo zdziwionych, że niespostrzeżenie udało się nakleić wlepkę, ponieważ uświadomili sobie, jak łatwo można stracić pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy. 

- Drodzy Państwo, bądźcie czujni i dbajcie o swoje mienie! - apeluje policja.