Czytasz: Jaworzno na muzycznej mapie świata

Jaworzno na muzycznej mapie świata

Muzyka klasyczna, cross-over, komedia muzyczna i jazz. Gratka dla melomanów potrwa cztery dni. Bilety już w sprzedaży.

W przedostatni weekend września Jaworznem zawładnie muzyka. W Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbędzie się pierwszy JAV Music Festival, podczas którego wystąpią muzyczne gwiazdy młodego pokolenia. Festiwal nie będzie ograniczał się do muzyki klasycznej, pojawią się takie inne gatunki.

Jaworzno na muzycznej mapie świata

W dniach 21-24 września br. odbędzie JAV Music Festival - Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Jaworznie. Pierwsze tego typu wydarzenie na scenie Młodzieżowego Domu Kultury. 

- Reprezentujący najwyższy, światowy poziom artyści, sprawią, że Jaworzno zaistnieje na muzycznej mapie nie tylko Polski, ale i Europy. W Młodzieżowym Domu Kultury doświadczymy czterech koncertów z gatunków: klasyka, crossover, komedia muzyczna oraz jazz. Każdy znajdzie coś dla siebie – komentuje Michał Knot, dyrektor artystyczny wydarzenia.

- Zachęcam do przyjścia na wszystkie koncerty, ponieważ każdy z nich prezentowany będzie w zupełnie nowym, pełnym młodej energii stylu - zapewnia. 

W Jaworznie zagrają muzycy z różnych państw. Będzie można usłyszeć rosyjskie, austriackie, amerykańskie oraz francuskie talenty. Nie zabranie również występów miejskich orkiestr ARCHETTI (orkiestra klasyczna) i eM BAND (orkiestra rozrywkowa). 

>> JAV Music Festival<< 

Wielkie otwarcie

Koncert rozpoczynajacy pierwszą edycję JAV Music Festival ma być wydarzeniem wyjątkowym w skali całego kraju. Na scenie pojawi się muzyk, grający na instrumencie stworzonym przez legendarnego lutnika - Stradivariusa. Yury Revich, bo o nim mowa, to wschodząca gwiazda muzyki klasycznej, który swoją wirtuozerią i charyzmą na scenie dorównuje tym największym. Revich zagra wraz z Archetti Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza.

W programie koncertu usłyszymy: “Cztery pory roku” Vivaldiego, Koncert C-Dur Haydna oraz polską premierę utworu "Violintango" Melani Mestre. Genialny solista, legendarny instrument, świetna orkiestra i porywająco energetyczny program zaczaruje publiczność. 

W drugim dniu Festiwalu ucztę dla melomenów przygotuje progresywny duet z pogranicza groove, rock i jazzu. Skrzypce, wiolonczela i mandola kojarzone z muzyką klasyczną w żadnym wypadku nie są ograniczone do tego gatunku; mogą być równie istotne przy tworzeniu innych stylów muzyki. Matthias Bartolomey i Klemens Bittmann z Austrii to śmiali indywidualiści, którzy nie boją się eksperymentować. Duet połączy elementy muzyki rockowej lat 60., 70. i 80., jazz, folk, pop i muzykę kameralną w jednolitą i niezależną całość. 

Dzień później Five Sax - grupa, któa odwiedziła Jaworzno w tamtym roku. Bilety rozeszły się bardzo szybko, teraz może być podobnie. Piątka muzyków/komediantów przyciąga rzeszę fanów. Ich sceniczny show to podróż dookoła świata pełna znakomitej muzyki i dobrej zabawy dla całej rodziny. 

Ostatniego dnia pierwszej edycji JAV Music Festival zakończy wystąpi francuski saksofonista Baptiste Herbin. W towarzystwie jaworznickiego eM Bandu zagra on hity muzyki big-bandowej. Podczas występu przeszłości jazzu połączy się z teraźniejszością.

Program JAV Music Festival

 • 21.09.2017, godz. 19:00 

  YURY REVICH, ARCHETTI Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna
  MAGIA STRADIVARIUSA, muzyka klasyczna

 • 22.09.2017, godz. 19:00
  BARTOLOMEYBITTMANN, PROGRESSIVE STRINGS
  Cross-Over, Matthias Bartolomey (Austria) – wiolonczela, Klemens Bittmann (Austria) – mandola, skrzypce

 • 23.09.2017, godz. 19:00
  FIVE SAX, SAX VOYAGE: MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
  Komedia Muzyczna
  Joel Diegert (USA) – saksofony sop, alt, bar, acting
  Charles Hon Sun NG (Hong Kong) – saksofony sop, alt, bar, acting
  Alvaro Collao (Chile) – saksofony sop, alt, bar, flet quena, acting
  Damiano Grandesso (Włochy) – saksofony sop, ten, acting
  Michał Knot (Polska) – saksofony sop, alt, darbuka, acting

 • 24.09.2017, godz. 19:00
  BAPTISTE HERBIN feat. eM BAND Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna
  WSCHODZĄCA GWIAZDA JAZZU Jazz/Big-Band

Bilety na wszytskie koncerty są już dostępne w sprzedaży

źródło: www.javfestival.pl

Czytaj więcej