Czytasz: Michał Wiśniewski odwiedził katowickie Domy Dziecka

Michał Wiśniewski odwiedził katowickie Domy Dziecka

Już po raz czwarty wspólnie z fundacją „Po Pierwsze” przygotowuje prezenty dla podopiecznych Domów Dziecka w ramach akcji „Wiśnia dzieciom”

600 osób, w tym 250 maluchów otrzyma gwiazdkowe upominki od wyjątkowego Mikołaja. Już po raz czwarty Michał Wiśniewski wspólnie z fundacją „Po Pierwsze” przygotowuje prezenty dla podopiecznych Domów Dziecka w ramach akcji „Wiśnia dzieciom”.

Przez cały tydzień Michał Wiśniewski wspólnie z przedstawicielami fundacji „Po Pierwsze” będzie odwiedzał Domy Dziecka w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się od Krasnego (woj. podlaskie), a zakończy w najbliższą sobotę, 16 grudnia, w Sulęcinie (woj. lubuskie). Do akcji wybrano 18 Domów Dziecka, w tym dwie katowickie placówki: Dom Dziecka "Zakątek" oraz "Tęcza". W ramach akcji obdarowanych zostanie łącznie 600 osób, w tym 250 maluchów. Piosenkarz wręczy każdemu dziecku imienny upominek, ufundowany przez firmy wspierające inicjatywę, a także najnowsze płyty „Ich troje” oraz bilety na koncerty zespołu.

Od ponad dwudziestu lat odwiedzam w okresie świątecznym Domy Dziecka. Bo jestem jednym z nich. W całej akcji nie chodzi tylko o prezenty – tak naprawdę dzieci nie liczą nawet na to, że coś dostaną. Dla nich najważniejsza jest możliwość spotkania i wspólnego spędzenia czasu – mówi Michał Wiśniewski. - Radość tych dzieci jest bezcenna, dlatego  zachęcam wszystkich do angażowania się i organizacji wsparcia dla placówek opiekuńczych w swojej okolicy – dodaje artysta.

Czytaj więcej