Silesion.PL

serwis informacyjny

Michał Karbownik wypożyczony z Brighton do Olympiakosu Pireus

Michal Karbownik wypozyczony z Brighton do Olympiakosu Pireus

Michal Karbownik wypozyczony z Brighton do Olympiakosu Pireus

Olympiakos Pireus ściągnął Karbownika na roczne wypożyczenie z opcją wykupu. 46-krotny mistrz Grecji zagra w tym sezonie Ligi Europy. W grupie trafił na Eintracht Frankfurt, Fenerbahce Stambuł i Royal Antwerpia.

Urodzony 13 marca 2001 roku w Radomiu Karbownik rozpoczął karierę w Legii Warszawa. Początkowo grał w II drużynie, a w wieku 18 lat awansował do pierwszej drużyny w której zadebiutował 25 sierpnia 2019 roku. W październiku 2020 Brighton nabył prawa do Karbownika, ale zostawił go na wypożyczeniu w Legii Warszawa na pierwszą połowę sezonu. 10 lutego 2021 r. Michał Karbownik po raz pierwszy przywdział koszulką angielskiego klubu w meczu pucharowym z Leicester. Karbownik grał we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski, a do tej pory rozegrał trzy występy w seniorskiej reprezentacji Polski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author